Nowy Ibanez Joe Satriani JS24P

Newsy
Nowy Ibanez Joe Satriani JS24P

Jedną z nowości przedstawionych na 2013 rok przez Ibaneza jest sygnowany model Joe Satriani JS24P CA, jako pierwszy wchodzący do popularnej serii Premium, prezentującej wysoką jakość linii Prestige dostępną w znacznie niższych cenach.

Sześciostrunowa gitara podążając za tradycją instrumentów należących do rodziny Satcha posiada 3-częściowy gryf JS Premium wykonany z klonu i bubingi, na którym znalazła się palisandrowa nakładka z abalonowymi, okrągłymi markerami oraz 24 progami o ręcznie zaokrąglanych brzegach. Lekki, lipowy korpus został wykończony na wysoki połysk w kolorze Candy Apple.


W układzie elektrycznym Ibaneza Joe Satriani JS24P zamontowano sygnowane, produkowane w USA pickupy DiMarzio The Chopper pod gryfem i Mo'Joe przy mostku oraz dwa potencjometry VOLUME i TONE, działające w trybie push-pull. Pierwszy aktywuje filtr górnoprzepustowy, a przy pomocy gałki tonów możemy rozłączać cewki humbuckerów. Połączenia przetworników konfigurowane są przy pomocy 5-pozycyjnego przełącznika.

 

Całość uzupełnia niskoprofilowy mostek Edge tremolo, chromowany osprzęt oraz sztywny futerał.

 

www.ibanezguitars.pl