Washburn przedstawił nowy model gitary Paul Stanley PS12 Starfire

Newsy
Pozostałe artykuły marki WASHBURN
Washburn przedstawił nowy model gitary Paul Stanley PS12 Starfire

Przystępny cenowo i zaprojektowany przy współpracy gitarzysty Kiss, model PS12 Starfire oparty jest na amerykańskiej, customowej wersji gitary Washburn PS2012.

Washburn Paul Stanley PS12 Starfire posiada mahoniowy korpus z lekko wypukłym, rzeźbionym środkiem płyty wierzchniej. Mahoniowy gryf z hebanową podstrunnicą doskonale komponuje się z całością, zapewniając ciepłe brzmienie i długi sustain. Na nakładce, na której nabito 22 progi typu jumbo, znalazły się piękne markery wykonane z abalonu i białej masy perłowej.

 

W gitarze zamontowano stały mostek Tune-O-Matic z customowym, aluminiowym strunociągiem Paul Stanley. Grafitowe siodełko oraz klucze Grover o przełożeniu 18:1 uzupełniają osprzęt nowego modelu Washburna. Lustrzany pickguard koresponduje z zaślepką pręta regulacyjnego na główce, a na obu elementach umieszczono logo Paul Stanley Starfire.

 

Układ elektryczny składa się z 2 mini humbuckerów w chromowanych puszkach, kontrolowanych przez oddzielne potencjometry Volume i Tone oraz 3-pozycyjny przełącznik.

 

Washburn PS12 Starfire Paul Stanley Signature dostępny jest w białym lub czarnym kolorze wykończenia i dostarczany jest w firmowym, solidnym pokrowcu.

 

www.musicinfo.com
www.washburn.com