Jakub Żytecki i Wojciech Hoffmann endorserami Ibaneza

Newsy
Jakub Żytecki i Wojciech Hoffmann endorserami Ibaneza

W międzynarodowym katalogu Ibaneza pojawiły się dwa nazwiska polskich gitarzystów, Jakuba Żyteckiego i Wojciecha Hoffmanna, którzy są endorserami japońskiej marki.

Jakub Żytecki, młody i wybitnie uzdolniony gitarzysta zespołu DispersE, dołączył do grona światowych endorserów marki Ibanez! "Jakub to gitarzysta obdarzony niezwykłym talentem, nie tylko muzycznym, ale także kompozytorskim" - mówi Stephan Killerman z Meinl Distribution - "Ibanez zawsze wspierał gitarowe talenty, więc nic dziwnego, że Jakub właśnie rozpoczyna przygodę z tą marką. A skoro na liście endorserów Ibanez widnieją nazwiska: Vai, Satriani czy Gilbert, jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu, by ten genialny dziewiętnastolatek dołączył do tego szacownego grona." Jakub zaufał modelom FR 1620 i RGD 2127Z. "Zawsze byłem fanem siedmiostrunowych gitar, więc model RGD był naturalnym wyborem. Urzekła mnie jego nowoczesność i prostota zarazem" - mówi Jakub - "Z kolei, wybór modelu FR pojawił się zapewne jako efekt mojej wrodzonej skłonności do kontrastów. Chciałem mieć coś zupełnie przeciwnego do RGD, coś bardziej w stylu vintage. Uniwersalność i charakter FR 1620 to cechy, które przyciągały mnie już od dłuższego czasu. Nie sądziłem, że moje marzenia spełnią się tak szybko, a warunki współpracy z Meinl Distribution pozwalają mi marzyć jeszcze odważniej."

 

Wojciech Hoffmann należy do grupy najbardziej zasłużonych gitarzystów polskiego hard-rocka. Znany m.in. z wcześniejszych występów w zespołach Turbo, Non Iron czy Czerwone Gitary, artysta prezentuje wyjątkowe połączenie muzykalności i zaawansowanego technicznie stylu gry. Już w latach 90. gitarzysta poświęcił się m.in. komponowaniu muzyki i pisaniu tekstów do radiowych spotów reklamowych, których wyprodukował (i w wielu przypadkach nagrał) ok. 1000. W 2002 roku ukazał się na rynku singiel "Irlandzki", promujący wydaną rok później solową płytę Hoffmanna, zatytułowaną "Drzewa". Wojciech Hoffmann był jako instrumentalista wielokrotnie doceniany przez polską prasę muzyczną. "Metal Hammer", "Gitara i Bas" i "Thrash’Em All" od 1990 roku przyznały mu szereg wyróżnień, zarówno w klasyfikacjach "najlepszy gitarzysta rockowy/metalowy", jak również w zestawieniach "najlepszych płyt", w nagraniu których uczestniczył. Jako endorser japońskiego koncernu gitarzysta wybrał instrumenty Ibanez JEM7V-WH oraz Ibanez DN500-BK.

 

www.ibanezguitars.pl
www.myspace.com/disperseband