Limitowana edycja Ibanez FR Atticus

Newsy
Limitowana edycja Ibanez FR Atticus

Ibanez przedstawił limitowany model gitary, która powstała przy współpracy z firmą Atticus Clothing, od początku związaną z muzyczną sceną.

Atticus Clothing, powołana do życia przez członków rockowego bandu Blink-182, Marka Hoppusa i Toma DeLonge, to marka ubrań, stworzona z myślą o muzykach. Charakterystyczne logo martwego ptaka, inspirowane powieścią Harper Lee “Zabić drozda", podróżuje z m.in. takimi zespołami jak Blink-182, You Me at Six, Caliban, New Found Glory, In Flames, Deftones, Between the Buried and Me.

 

Jeden z najbardziej innowacyjnych producentów sprzętu muzycznego przedstawił unikalny, limitowany model gitary łącząc wspólne idee firm Ibanez i Atticus. Ibanez FR Atticus BK oparty jest na bardzo popularnym modelu FR320. Czarny lakier instrumentu ozdobiony jest dużym, szarym logo Atticusa - “Dead Bird".

 

Korpus FR Atticus wykonany jest z mahoniu, a 3-częściowy, klonowy gryf Wizard III posiada palisandrową podstrunnicę z 24 progami Jumbo. Układ elektryczny tworzą humbuckery CCR1-V2 (gryf) i CCR2-V2 (mostek), 5-pozycyjny przełącznik oraz potencjometry VOLUME i TONE. W gitarze zastosowano stały mostek Tight End, a cały osprzęt wykończony jest w kolorze Cosmo Black.

 

Wraz z gitarą dostarczane są zaczepy paska Ibanez GS61-BK oraz pokrowiec Ibanez ISGB501L-BK.

 

www.ibanezguitars.pl
www.meinl.de