Marka - DBZ GUITARS

Minęło wiele czasu odkąd moja pierwsza seria gitar zadebiutowała na targach West Coast NAMM w 1977r. Byłem wtedy 19-letnim rock'manem wypełnionym miłością do gitar. Gitary na których chciałem wtedy grać nie były robione przez nikogo, więc jedynym rozwiązaniem pozostało zbudowanie ich samemu. Chodziło o gitary o bardziej radykalnym wyglądzie, ale z wygodą gry na najwyższym poziomie. Gitara musi brzmieć... brzmieć tak, że od razu wiesz że to jest to, czego szukasz!To nie wszystko - po wzięciu do ręki gitara musi grać sama, stać się przedłużeniem twojego ciała, tak aby nie można było rozróżnić gdzie kończą się palce z zaczyna gitara.
Takie są gitary które buduję. Ze smukłymi gryfami które wydają się być stworzone do gry i przystawkami doskonale zbierającymi dźwięk z drewna. Duże główki oraz dłuższe stuny dodają unikalnego tonu moim gitarom. Doskonałe wykończenie zapewnia świetny wygląd na koncertach.

W stosunku do 1977 r. dzisiaj posiadam olbrzymie zaplecze technologiczne. W erze komputeryzacji dosłownie każdy pomysł może zostać przemieniony w ciało. DBZ Guitars, firma założona przeze mnie wraz z Jeffem Diamantem oraz Terrym Martinem, stanowi połączenie moich 30 lat doświadczeń w tworzeniu gitar z najnowocześniejszą technologią. My, jak żadna inna firma, wykorzystujemy tą technologię do wniesienia produkcji gitar na nowy, wyższy poziom.

Dean B. Zelinsky