Marka - THORNDAL

Thorndal to niewielka niemiecka firma kierowana przez Gregora Olbricha.

Thorndal tworzy gitary jednostkowo – głównie na zamówienie lub w krótkich seriach. Gitary wytwarzane są z wykorzystaniem pełnego lutniczego know-how od tradycyjnych, ręcznych metod wytwarzania po obrabiarki CNC.

Firma Thorndal nie boi się w swych instrumentach nowatorskich rozwiązań i nietypowych materiałów: często jesion bagienny, olcha i klon zastępowane są sosną alpejską Angel Pine, topolą Curled Poplar czy też limbą Corina, a egzotyczne gatunki drzew jak palisander i mahoń, rodzimym orzechem i śliwą. Innowacyjność gitar Thorndal przejawia się w zastosowanym osprzęcie (Thorndal jako pierwsza w świecie firma zastosowała metody CNC do produkcji  przystawek gitarowych), a także w ich wykończeniu: lakier nitrocelulozowy często zastępuje ekologiczne olejowanie Satin Silk. Gitary Thorndal nic nie tracą przez swą innowacyjność, jedynie na niej zyskują. Są przykładem mądrego wykorzystania starannie gromadzonej wiedzy lutniczej.

Obok elektrycznych gitar typu „solid body” Thorndal jest producentem niezwykle ciekawych gitar elektroakustycznych a także gitar basowych. Ofertę uzupełniają interesujące brzmieniowo efekty gitarowe „Duane ‘69”, a także ciekawe wzorniczo futerały gitarowe i wysokiej jakości struny.