Ben Orum (All Shall Perish)

Wywiady
2011-07-25
Ben Orum (All Shall Perish)

Wraz z premierą nowego wydawnictwa pionierów deathcore'a nasz etatowy wywiadowca postanowił przeprowadzić rozmowę z gitarzystą zespołu. O roszadach personalnych, o tym kto jest najbardziej zwariowanym członkiem kapeli i czy Polska to dobre miejsce do grania metalu opowiadał Ben Orum

Logo
Cześć Ben! Jak się masz? Kiedy Herman (Herminda - wokalista zespołu, przyp. red.) ogłosił, że zamierzacie wrócić do grania w stylu ''The Price of Existence'' bałem się tej zmiany. Wiesz, chodzi mi o to, że tamten krążek był po prostu za dobry, by próbować wracać do tamtej ery w All Shall Perish. Jak się jednak okazało, ''This Is Where It Ends'' to fantastyczny album który stanowi pomost pomiędzy progresywną odsłoną All Shall Perish jak i tą brutalną. Innymi słowy - jaram się! (śmiech)


Logo
Dzięki! Naprawdę, każda pozytywna opinia wiele dla mnie znacz. Zgadzam się z tym co mówisz, według mnie nasz nowy album ma w sobie ducha wszystkich trzech poprzednich wydawnictw.


Logo
Przyznam Ci się, że gdy oglądam wasze filmiki ze studia nie mogę powstrzymać się od śmiechu. Kiedy przychodzi do grania muzyki jesteście bardzo poważni, ale w normalnym życiu... Sam wiesz (śmiech). Kto w All Shall Perish ma największego fioła?


Logo
Wszyscy czasem mamy swoje chwile szaleństwa, ale nasz basista Mike Tiner to prawdziwy party boy. Ten człowiek nigdy nie przestaje imprezować.


Logo
Węgierski projektant ubrań Robert Borbas przygotował dla Was kilka wzorów koszulek. Jak doszło do tej współpracy?


Logo
Robert to naprawdę bardzo sympatyczny, oddany człowiek na którym możemy polegać. Nasza współpraca to najzwyczajniej w świecie efekt jakości jego portfolio.


Logo
Trudno było znaleźć następcę Chrisa? Jason Richardson nie podołał bo... był za młody? Brakowało mu umiejętności?


Logo
Jason zachowywał się bardzo niedojrzale, a i stylem gry odstawał od tego czego oczekiwaliśmy. Tyle.


Logo
A jak znaleźliście Francesco (Artusato - gitara, przyp. red.)?


Logo
Przez wspólnych znajomych oraz partnerów biznesowych. Na początku przerażała nas ta sytuacja, ale koniec końców wszystko ułożyło się po naszej myśli.


Logo
Wszystkie solówki są jego?


Logo
Tak.


Logo
Odnosząc się do tytułu albumu, co tak właściwie się kończy?


Logo
Chodzi o to, aby uświadomić sobie, że zarówno to co dobre jak i złe w końcu znajdzie swój kres.


Logo
Co nowego (według Ciebie) przynosi ''This Is Where It Ends?'' Co koncepcyjnie zmieniło się w waszej muzyce?


Logo
To album bardzo mocno skupiony wokół dobrze przemyślanych i napisanych utworów. Wydaje mi się, że nigdy nie mieliśmy tak dobrych kompozycji. Po dodaniu naprawdę melodyjnych solówek i groove ten krążek definiuje All Shall Perish.


Logo
''In This Life of Pain'' to bardzo monumentalny utwór łączący w sobie techniczny aspekt ''Awaken The Dreamers'' oraz emocje z ''The Last Relapse''. Uważam, że ten kolos to najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek nagraliście.


Logo
Jeszcze raz dzięki. Napisałem ten utwór razem z Francesco w czasie mojej podróży do Los Angeles. Przy okazji, Francesco zagrał w tym nim na fortepianie. Jesteśmy cholernie zadowoleni z ostatecznego rezultatu.


Logo
Twój ulubiony utwór z płyty? Jeden z moich faworytów to ''Spineless'...


Logo
A mój to ''Procession of Ashes''. Głównie ze względu na tekst.


Logo
Czy ten line-up jest stabilny? Macie kontakt z Chrisem i Mattem?


Logo
Zdecydowanie to nasz najlepszy skład i mam nadzieję, że przejdzie do historii. Gdyby Chris I Matt pozostali w zespole, pewnie pod koniec zeszłego roku zakończylibyśmy działalność. Takie są fakty, I nie będę tego przed nikim ukrywał. Z nimi na pokładzie, choć może się wydawać inaczej, było naprawdę emocjonująco. Wkurwienie ciągle wisiało w powietrzu. Teraz jesteśmy jak rodzina.


Logo
Zagraliście mini trasę z Danzig. Jak wspominasz te koncerty?


Logo
To było coś niesamowitego! Sam Danzig i jego ekipa pokazali nam jak gra się w pełni profesjonalne koncerty. Ba! Co więcej, sam Danzig wyraził uznanie co do All Shall Perish. Nie może być lepiej!


Logo
Wasza letnia trasa po europejskich festiwalach została odwołana. To nie pierwszy raz....


Logo
Niestety nasz menadżer podjął wiele naprawdę beznadziejnych decyzji, które doprowadziły by nas do finansowej ruiny. Nie chcę nawet myśleć o tych długach... Przy okazji - zakończyliśmy z nim współpracę.


Logo
Jakiego sprzętu używacie w studio, a jakiego na żywo?


Logo
W studio bawimy się z gadżetami ENGL'a, zaś na koncertach używamy efektów Fractal AXE.


Logo
Jak wygląda wasz proces twórczy?


Logo
Bardzo klasycznie. Wszystko zaczyna się od riffu, następnie staramy się zbudować sekcję, a potem dokładamy kolejne, i na koniec Herman dodaje teksty. Pełen oldschool! (śmiech)


Logo
Co Cię inspiruje?


Logo
Dobra melodia. Zawsze. Sporo słucha muzyki filmowej, która dostarcza mi naprawdę wielu pomysłów.


Logo
Znasz jakieś polskie zespoły? Mam nadzieję, że kiedyś u nas zagracie.


Logo
Jasne! Hate, Vader, Behemoth, Decapitated... same wspaniałe zespoły, wszystkie z Twojego kraju. To naprawdę niesamowite, a domyślam się, że jest tego znacznie więcej. Wiecie jak napierdalać! (śmiech)


Logo
Dzięki za wywiad! Ostatnie słowa dla Ciebie.


Logo
Nie możemy się doczekać by u Was zagrać. Polska wydaje się być wspaniałym miejscem do grania metalu. Cześć!

Grzegorz "Chain" Pindor

Zdjęcia: Nuclear Blast