Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad i Clairvoyance - 29.07.2021 - Kraków

Relacje

Dariusz Ptaszyński

Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad i Clairvoyance - 29.07.2021 - Kraków

Z nadejściem lata polskie miasta wybudzą się z koncertowego marazmu i ponownie będziemy mieli okazję spotkać się pod sceną! 8 miast, najciekawsi przedstawiciele rozmaitych gatunków, a to wszystko w długie, gorące wieczory. Zobacz relację z koncertu Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Gruzja, Jad i Clairvoyance w Krakowie!

W zeszłym roku cykl odbywał się wyłącznie w Katowicach i okazał się sporym sukcesem. Organizatorzy cyklu, agencja Winiary Bookings obiecuje, że w tym roku formuła będzie jeszcze lepsza!.

Kat & Roman Kostrzewski. Tego zespołu żadnemu polskiemu fanowi metalu przedstawiać nie trzeba. Krakowski koncert będzie częścią jesiennej trasy promującej ostatni, wydany w 2019 album formacji "Popiór". Oprócz utworów z niego na pewno usłyszymy klasyki z płyt "666", "Oddech Wymarłych Światów", "Bastard" czy "Róże Miłości Najchętniej Przyjmują Się Na Grobach".

Pionierzy polskiego death metalu, zespół Vader, powracają z szesnastym albumem w swoim dorobku. "Solitude in Madness" jest krążkiem bardziej death metalowym aniżeli poprzedni album "Empire" i najbrutalniejszym wydawnictwem grupy od czasów "Litany". Koncerty na wrześniowej trasie Pandemic Madness pokazały, że załoga dowodzona przez Petera jest w świetnej formie, więc jesiennych koncertów nie warto przegapić!Gruzja to królowie zwierząt. Wypadli z pojemnika na zmieszane i do dziś sprzeciwiają się segregacji. W 2019 roku wydali pierwszą płytę I iść dalej (Godz ov War Productions). W 2019 roku wydali drugą płytę. Jeszcze nie mamy na was pomysłu (Godz o War Productions). Po drodze zagrali i wydali Pierwszy koncert w mieście (Devoted Art Propaganda). Wystąpili na trasie po Polsce z Truchło Strzygi i kilku festiwalach. Ostatnio wdali się w Konflikt na splicie z rosyjskim Neon Scaffold (Devoted Art. Propaganda).

Jad to hardcore punk’owy zespół założony w Warszawie w 2017 roku przez muzyków takich kapel jak m.in. Goverment Flu, Calm the Fire czy The Stubs. W 2019 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album grupy - „Strach”, po którego wydaniu formacja zagrała trasę po Stanach Zjednoczonych. Dyskografię kwartetu zamyka EP „Wstręt”. Prosto, brzydko i do przodu.Clairvoyance to młody, założony w 2019 roku w Warszawie zespół, którego muzyka jest nawiązaniem do death metalowych klasyków. Zadebiutowali wydanym przez Caligari Records demem, które zebrało bardzo dobre recenzje zarówno w Polsce, jak i za jej granicami.

Zdjęcia: Dariusz Ptaszyński

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertów z cyklu Lato w Plenerze 2021