"J*bie to wszystko" - Maria Peszek

Newsy

Magazyn Gitarzysta

"J*bie to wszystko" - Maria Peszek

W swoim najnowszym klipie Maria Peszek "J*bie to wszystko" i całuje się ze znaną aktorką Martą Malikowską.

Maria Peszek to polska aktorka i piosenkarka. Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych i telewizyjnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji. W 2005 roku zadebiutowała jako piosenkarka we własnym widowisku muzycznym "Miasto mania", z którego powstała płyta o tym samym tytule. Później wydała jeszcze trzy płyty: w 2008 roku "Maria Awaria", w 2012 "Jezus Maria Peszek" oraz "Karabin" (2016). Wszystkie albumu zdobyły popularność i duże uznanie.

"J*bie to wszystko" - Maria Peszek

Na 10 września 2021 Maria Peszek zapowiedziała premierę swojej najnowszej płyty "Ave Maria". Artystka pokazała teledysk do piosenki "J*bię to wszystko". Wideo powstało do trzeciego singla z albumu.

"Chciałabym ci kupić wyspę gdzieś na końcu świata wiesz. Bylibyśmy tam we troje, tylko ty i ja i pies". Takimi słowami zaczyna się utwór "J*bie to wszystko" i od razu wiadomo, że to nie będzie łatwa miłość. Łatwo nie będzie w mediach, żadna telewizja i pewnie żadne radio, nie odważy się zagrać utworu o takim tytule.

"J*bie to wszystko" to love song. Bardzo szczególny i chyba pierwszy taki w historii polskiej piosenki. Ale to także utwór o uwalniającej sile wyobraźni, surrealna historia, dziejąca się na wyspie, której nie ma w realu, ale każdy może ją sobie stworzyć.
Teledysk do "J*bie to wszystko" wyreżyserował Piotra Onopa a wystąpiły w nim Maria Peszek i Marta Malikowska. Producentem i współautorem muzyki jest Kamil Pater.

"Ave Maria" to piąty studyjny album Marii Peszek. Autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną. Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. Na krążku znajdzie się 10 utworów, w tym także dwa singlowe utwory VIRUNGA i AVE MARIA.