Polish Ukulele Festival 2019

Relacje
Polish Ukulele Festival 2019

23 lutego w Sławkowie odbyła się trzecia edycja imprezy Polish Ukulele Festival 2019.

Zdjęcia: Studio Multimedialne „Migawka"

Na scenie zaprezentowali się: sławkowski skład UkuleLOVE i zaproszeni goście: Rene Souček z Czech, Gabriela La Foley z Anglii oraz niezwykle charyzmatyczny zespół - Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Oprócz zespołów muzycznych na scenie zobaczyliśmy też szkołę tańca hawajskiego Moc Aloha, a przed częścią oficjalną odbyły się warsztaty gry na ukulele na trzech poziomach zaawansowania, warsztaty tańca hula oraz prelekcję o historii ukulele.

Całkowicie wyprzedana impreza była okazją do świętowania dziewiątych urodzin grupy Polish Ukulele. To grupa na Facebooku zrzeszająca obecnie ponad osiem tysięcy członków. Spotykają się lokalnie, nagrywają, wymieniają doświadczeniami, a raz w roku świętują właśnie w Sławkowie.

Na Polish Ukulele Festival nie zabrakło oczywiście marki Ortega Guitars, która była głównym partnerem wydarzenia. To była świetna okazja dla wszystkich fanów ukulele nie tylko do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach i koncertach, ale także do osobistego przetestowania nowości Ortega Guitars na 2019 rok – zaprezentowana została większość tegorocznych modeli ukulele oraz kilka naprawdę interesujących akcesoriów.

Nie zabrakło konkursu. Ortega Guitars oraz Magazyn Gitarzysta przygotowali dwa modele ukulele do zgarnięcia przez uczestników wydarzenia - elektroakustyczne RUCOAL-CE z serii EARTH oraz piękne ukulele RUWN z popularnej serii HORIZON.