Neal Schon

So U

Gatunek: Rock i punk

Pozostałe recenzje wykonawcy Neal Schon
Recenzje
2014-06-24
Neal Schon - So U Neal Schon - So U
Nasza ocena:
8 /10

Neal Schon to poeta gitary, który tworzy świetne kompozycje i czaruje dźwiękami. Płytą "So U" tylko potwierdza swój kapitalny kunszt.

Amerykańskiego gitarzystę w pracy nad nowym krążkiem wspomógł basista Deen Castronovo (Ted Nugent, Whitesnake) i Marco Mendoza, który ostatnio współpracował również z naszym dobrem narodowym, utalentowanym, młodym muzykiem - Igorem Gwaderą przy płycie WAMI - "Kill The King".

"So U" to bardzo atrakcyjna płyta, składająca się z dziewięciu świetnych utworów, w tym z dwóch instrumentalnych. Te ostatnie to "Exotica" - klimatyczny numer dedykowany wirtuozowi gitary Carlosowi Santanie oraz "Big Ocean", odpowiedzialny za nastrojowe, gitarowo-dryfujące wykończenie albumu. Oczywiście nie zabrakło przebojowych fragmentów. Już otwierający krążek "Take a Ride" pobudza do życia - niezwykłe faktury, zapamiętywalna melodia - całość pięknie buja. W tytułowej kompozycji jest nieco wolniej, klimat robią tu przede wszystkim chórki i wyjątkowa sekcja. Mocnym rock’n’rollowym uderzeniem jest czwarty na płycie "What You Want", który pędzi dziarsko do przodu, by wyluzować się jedynie w krótkim refrenie w stylu Aerosmith. Muzycy postarali się również o balladę - "Love Finds a Way" brzmi naprawdę porządnie, nie jest to kolejna ckliwa balladka, jakich pełno w muzyce rockowej.

Neal Schon, który współpracował m.in. z Santaną, Joe Cockerem czy The Allman Brothers Band to artysta, którego gry nie wypada oceniać. "So U" to po prostu solidna płyta charyzmatycznego muzyka, nic tylko słuchać.

Jakub Kosek