Leszek Cichoński nominowany do Fryderyka

Newsy
Leszek Cichoński nominowany do Fryderyka

"Sobą gram" - piąty w karierze, lecz pierwszy w pełni autorski, album wrocławskiego gitarzysty Leszka Cichońskiego otrzymał właśnie nominacje do nagrody Fryderyki 2012 w kategorii blues.

Koncert promujący nową płytę Cichońskiego "Sobą gram" odbędzie się 3 kwietnia 2012 o godz. 19.00 we Wrocławiu w Centrum Sztuki Impart.

Muzycznie "Sobą gram" może zaskoczyć fanów - to przede wszystkim melodyjne, rockowe zabarwione bluesem piosenki z ciekawymi, często refleksyjnymi tekstami. Nie brakuje także elementów funky, bluesa, soul , wszystkie zaś łączy - co w produkcjach Leszka Cichońskiego jest standardem - dbałość o aranżacyjne szczegóły, perfekcja wykonania i świetne gitarowe solówki. Kompozytorem wszystkich 11 utworów jest Cichoński, natomiast ciekawostką jest fakt, że w kilku utworach zadebiutował także jako autor tekstów i wokalista.

Autor mówi: " w zasadzie to "concept album" , główną inspiracją była dla mnie wielka przemiana w świadomości jaka ma miejsce aktualnie na Świecie, a przesłaniem - Prawo Przyciągania czyli: to co mamy w głowie przekłada się na naszą rzeczywistość, dlatego warto realizować marzenia i szukać swojej prawdy w życiu."

Wśród gości zaproszonych do współpracy nad płytą znalazły się także znane polskie głosy: Jorgos Skolias, Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska oraz debiutujący na niej Łukasz Łyczkowski. Wieńczący płytę jedyny instrumentalny utwór Allman Brotherhood organami Hammonda ubarwił Wojciech Karolak.

W Imparcie zagra zespół Guitar Workshop, który nagrywał płytę:

Tomasz Grabowy - bass
Robert Jarmużek - piano, Rhodes, keyb.
Łukasz Sobolak - drums
Łukasz Łyczkowski - vocal
Leszek Cichoński guitar & vocal

oraz goście: Kasia Mirowska i Mateusz Krautwurst

3.04.2012 godz. 19.00
Centrum Szuki IMPART, ul. Mazowiecka 17

bilety: 20 zł

Przedsprzedaż biletów:
Kasa CS Impart - ul. Mazowiecka 17,
tel. 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
oraz
www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ekobilet.pl