Machine Head gościem specjalnym Sonisphere Festival 2012

Newsy
Machine Head gościem specjalnym Sonisphere Festival 2012

Machine Head to kolejna gwiazda, która 10 maja wystąpi na Sonisphere Festival w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie Metallica.

Amerykanie w całości zagrają swój legendarny krążek "Metallica", znany również jako Czarny Album.

Pozostałe, potwierdzone zespoły to: Black Label Society z charyzmatycznym liderem Zakkiem Wyldem, francuska Gojira oraz polskie kapele: Acid Drinkers, Hunter i Luxtorpeda.

Czarny Album, wydany w 1991 roku, jest piątym krążkiem Metalliki - to właśnie on otworzył im drzwi do sławy i zagwarantował międzynarodowy sukces. Megahity, takie jak: “Enter Sandman", “The Unforgiven", “Nothing Else Matters", “Wherever I May Roam" i “Sad But True" zapisały się w umysłach fanów, a teledyski grane były na całym świecie przez MTV. W USA album 16 razy pokrył się  platyną, wyniki sprzedaży na całym świecie przekraczają 28 milionów sztuk. Tej wiosny, również Polacy będą mieli wyjątkową okazję usłyszeć ten legendarny album w całości grany na żywo na Sonisphere Festival.

Machine Head, założony w 1992 roku przez Robba Flynna ma na swoim koncie już siedem albumów oraz DVD "Elegies". Ostatnim krążkiem grupy jest wydany w 2011 roku "Unto the Locust". Obecnie w skład zespołu wchodzą Adam Duce (bas), Robb Flynn (wokal, gitara), Phil Demmel (gitara) oraz Dave McClain (perkusja).

Na drugiej scenie zagrają najważniejsze zespoły i postaci polskiej sceny muzycznej minionych lat - Acid Drinkers, Hunter oraz Luxtorpeda.

Sonisphere Festival 2012
Warszawa, Lotnisko Bemowo
Czwartek, 10 maja 2012


Metallica
Machine Head
Black Label Society
Gojira
Acid Drinkers
Hunter
Luxtorpeda


Wejście od 15:00

Ceny biletów:

Golden Circle Early Entrance - 363 zł
Golden Circle - 308 zł
Trybuny - 308 zł
Płyta - 209 zł
Osoby niepełnosprawne - 209 zł
VIP - 748 zł

Sprzedaż biletów na www.LiveNation.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.

Organizatorzy festiwalu:
Kilimanjaro Live oraz Live Nation Polska

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym festiwalu.