Kasabian kolejną gwiazdą Impact Fest

Newsy
Kasabian kolejną gwiazdą Impact Fest

Do składu pierwszej edycji Impact Fest, która odbędzie się 27 lipca na warszawskim Lotnisku Bemowo dołączył Kasabian.

Kasabian ma na swoim koncie 4 albumy studyjne. Ostatni - "Velociraptor!" - ukazał się w Polsce we wrześniu 2011 nakładem Sony Music.

"Velociraptor był jedynym dinozaurem, który mógłby pokonać T-Rex'a" - wyjaśnia gitarzysta Serge Pizzorno. "Gdy pierwszy raz spotkałem Toma powiedział, że gdyby kiedykolwiek miał zespół muzyczny, nazwałby go The Velociraptors. Poczuliśmy, że dobrze będzie wykorzystać tę nazwę teraz, ponieważ nadal jesteśmy tą samą grupą braci, jaką byliśmy, gdy zaczynaliśmy. A po ostatnim albumie chcieliśmy, aby tytuł kolejnego był bardziej bezpośredni".

Krążkiem poprzedzającym "Velociraptor!" był "West Ryder Pauper Lunatic Asylum". To psychodeliczne arcydzieło, którego sprzedaż na całym świecie osiągnęła prawie milion sztuk, uplasowało Kasabian na najwyższym szczeblu brytyjskiej rockowej sceny. Serge mówi: "Wszystko dookoła tego albumu było wspaniałe. Ale nadszedł czas, by iść dalej".

"Velociraptor!" to w pełni rozwinięta bestia. To brzmienie zespołu, który odrobił osiemnastomiesięczną lekcję grania na stadionach i głównych scenach festiwali, a zdobyte doświadczenie wykorzystał w praktyce. Inspiracja dla nowej płyty pojawiła się późno w nocy w nowym domu Serge'a. "Mam starą szafę grającą i jednej nocy nie spałem do aż do szóstej rano i słuchałem tych wspaniałych utworów, od  Elvisa do Chemical Brothers" - wyjaśnia Serge. "Pomyślałem sobie - wow, gdybyśmy nagrali taki album, który można by włączyć w dowolnym momencie dnia i nocy i z którego leciałby jeden świetny kawałek po drugim. Wiedziałem, że to niezwykle ambitne, ale gdyby udało się nam to zrobić, efekt byłby niewiarygodny".

"Celem było stworzenie nowoczesnego kanonu" - mówi Serge na zakończenie. "Takiego, który poruszy ludzkie serca i który fani będą mogli zaśpiewać. Minęło piętnaście lub szesnaście lat od ostatniego naprawdę klasycznego albumu, ale myślę, że osiągnęliśmy nasz cel".

Przypominamy, że headlinerem pierwszej edycji Impact Festival będzie elektryzujący, zaskakujący  i uwielbiany przez polską publiczność Red Hot Chili Peppers.

Do grona gwiazd Impact Festival 2012 już wkrótce dołączą kolejni artyści!

Bilety na Impact Festival do nabycia na LiveNation.pl i w autoryzowanych sklepach na terenie całej Polski.

foto: Dean Chaulkly