Fu Manchu zagra w Warszawie

Newsy
Fu Manchu zagra w Warszawie

Agencja koncertowa PW Events oraz Go Ahead zapraszają na koncert legendy stoner rocka z południowej Kalifornii - grupy Fu Manchu.

Zespół wystąpi przed polską publicznością 28 września w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Grupa w zeszłym roku odwiedziła Wrocław, prezentując materiał z albumu "In Search Of..." oraz dając szalone i energetyczne przedstawienie, porywające publiczność. Tym razem Fu Manchu zagrają przekrojowy materiał z całej swojej działalności.

Zespół Fu Manchu, oryginalnie znany jako Virulence, założony został w 1985 roku. Początkowo w jego skład wchodzili: wokalista Ken Pucci, gitarzysta Scott Hill, basista Mark Abshire oraz perkusista Ruben Romano. W 1987 Abshire opuścił grupę i został zastąpiony przez Grega McCaughey'a. Debiutancki album ukazał się pod szyldem Alchemy Records w 1988 i nosił tytuł "If This Isn't a Dream...". W 1990, po tym jak Pucci odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął wokalista Glenn Chivens, grupa zmieniła nazwę na Fu Manchu.

Od samego początku, kwartet zdobył sobie grupę oddanych fanów, którzy przyciągnięci zostali przez chwytliwe, bezpretensjonalne, gitarowe brzmienia oraz beztroską warstwę liryczną, traktującą głównie o "motocyklach, furgonetkach, jeździe na deskorolce oraz science fiction". Ta charyzmatyczna grupa ma w swoim dorobku już dziesięć długogrających albumów, a ostatni z nich "Signs of Infinite Power" wydany został w 2009 roku przez Century Media Records. Za produkcję odpowiedzialny jest Sergio Chavez (Motörhead, Helmet), a miksowaniem zajął się Andrew Alekel (Foo Fighters, Danzig). "Signs of Infinite Power" jest dowodem swoistego ożywienia Fu Manchu, gdyż na albumie usłyszeć możemy olbrzymie pokłady punkowej energii, hard rockowego pędu oraz psychodelicznych brzmień w dobrym stylu.

Aktualny skład:
* Scott Hill - wokal, gitara
* Bob Balch - gitara, wokal
* Scott Reeder - perkusja
* Brad Davis - bass, wokal

28.09.2012 godz. 20:00
Hydrozagadka / Warszawa


bilety:

55 zł (przedsprzedaż)
65 zł (w dniu koncertu)

do nabycia: Ticketpro.pl, Bilet24.pl, kolekcjonerskie: Pwevents.pl, Hydrozagadka

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.