Serpentia - dziś premiera płyty

Newsy
Serpentia - dziś premiera płyty

Już od dziś w sprzedaży dostępna będzie nowa płyta Serpentia "The Day In The Year Of Candles".

To pierwsze wydawnictwo zespołu od 2004 roku, kiedy na rynek trafił "Nails Enigma". Płytę można już zamawiać w serwisie Takt24.pl. Wersja limitowana CD + DVD zawiera dodatkowo cover Depeche Mode "It's No Good", raport ze studia, wywiad oraz teledysk. Wydawcą "The Day In The Year Of Candles" jest Recession Records. Płyta dostępna będzie również na Allegro oraz zagranicznych serwisach takich jak Ebay czy Bandcamp.

Można już zobaczyć teledysk do utworu "Proclamation Of Tragedy". Za produkcję klipu odpowiada firma Red Pig Productions.

 


Pełna tracklista płyty:

1. Archangel
2. On the Wings of Destiny
3. Proclamation Of Tragedy
4. Hole In the Soul
5. Pain No More
6. Exile
7. Death is my Only Friend
8. Thorns from Savior's Crown
9. For "The All" Reasons
10. Psalm bezskrzydły / The Wingless Psalm

Na nowej płycie Serpentii, która powraca na scenę po 7 latach usłyszymy głos Krzysztofa Globisza. Aktor wcielił się w rolę archanioła Rafaela, jedną z postaci wokół których toczy się historia zawarta na płycie "The Day In The Year Of Candles". O tych nagraniach i genezie współpracy z zespołem Krzysztof Globisz opowiada w materiale, który można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie Youtube

Przypomnijmy, że album zatytułowany "The Day In The Year Of Candles" będzie pierwszym wydawnictwem Serpentii od 2004 roku, kiedy na rynek trafił "Nails Enigma".

Od końca czerwca w studiu Gorycki & Sznyterman do połowy października trwały prace nad nową płytą zespołu. Nad nagraniami czuwał Jarek Baran który współpracował już z zespołem przy okazji debiutu "Dark Fields Of Pain". Okładkę płyty zaprojektował Michał Karcz. Zespół, tak jak na poprzednich wydawnictwach, przygotował koncept album. Tym razem historia rozpoczynają się w Niebie. Po tajemniczym zniknięciu Boga, archanioł Gabriel ogłasza niebo republiką co rozpocznie nieoczekiwaną wojnę w niebie, na ziemi i w otchłaniach piekła. Historia o spisku, zdradzie, poszukiwaniu własnej tożsamości to tylko parę wątków z albumu "The Day In The Year Of Candles".

Wywiad z zespołem możecie przeczytać TUTAJ.