Minotaur zagra przed Coronerem

Newsy
Minotaur zagra przed Coronerem

Znane są już pierwsze zespoły, które 25 listopada wystąpią razem z reaktywowaną legendą technicznego thrash metalu Coronerem.

Pierwszym z nich jest niemiecki Minotaur, legenda thrashowego podziemia, a drugim młody, ale niezwykle utalentowany, zespół z Żor - Raging Death. Niedługo ogłoszenie pozostałych zespołów.

Minotaur został założony w lecie 1983 roku przez 3 młodych muzyków z Hamburga. Zespół postanowił grać naprawdę szybki i agresywny thrash metalu tak jak Slayer, Dark Angel czy Possessed. Po kilku zmiany składu Minotaur wszedł do studia w 1986 roku, aby nagrać swoje pierwsze demo "The Oath of Blood", które zebrało bardzo dobre recenzje wśród krytyków i fanów oraz zostało uznane za najlepsze demo z 1986 roku przez niemiecki "Rock Hard". Zespół nie miał szczęścia do wytwórni i niestety nie osiągnął tyle, na ile wskazywałby ich potencjał. Wydali do tej pory 3 dema, 2 splity, 2 EPki oraz 2 pełne albumy, z czego ostatni "God May Show You Mercy... We Will Not" został wydany w 2009 nakładem I Hate Records i zbiera bardzo dobre recenzje. Zespół zagrał w Polsce w 1991 roku - w Bydgoszczy i Katowicach.

Coroner zaprezentuje pełny set koncertowy, inaczej niż w przypadku ich występów festiwalowych. Bilety można nabyć w cenie 95 złotych do 24 listopada oraz 110 złotych w dniu koncertu. Dostępne jest także karnet na trzy thrashowe koncerty w katowickim Mega Clubie: Hirax i Assassin, Havok i Coroner. Będzie on kosztował 110 złotych i jest ściśle limitowany.

Coroner został założony w 1983 roku jako kwintet przez Pete'a Attingera na wokalu, Olivera Amberga i Tommy'ego Rittera na gitarach, Phila Puzctai na basie i Marky'ego Edelmanna na perkusji. Dwa lata później z zespołu wykruszyli się wszyscy, oprócz Marky'ego. Chcąc kontynuować istnienie Coroner, perkusista zaprosił do współpracy gitarzystę Tommy'ego Vetterli, razem z którym należał do ekipy technicznej Celtic Frost na trasie "Tragic Serenades". W 1986 roku Szwajcarzy zarejestrowali swoje pierwsze demo, pt. "Death Cult" z Tomem G. Warriorem za mikrofonem. Kiedy do składu dołączył basista Ron Broder, objął również stanowisko wokalisty. Od tego momentu Coroner funkcjonował już jako trio.

W 1987 roku ukazał się debiutancki, studyjny krążek thrasherów, pt. "R.I.P.". Drugi album, "Punishment for Decadence", ujrzał światło dzienne w roku 1988 roku. 16 kwietnia 1989 roku miał miejsce jedyny jak dotąd koncert Coroner w Polsce - kapela wystąpiła w katowickim Spodku w ramach festiwalu Metalmania obok takich wykonawców, jak Protector, Turbo, Alastor, Gomor czy Arakain. Szwajcarzy wydali jeszcze trzy płyty studyjne: "No More Color", "Mental Vortex" i "Grin" oraz składankę zatytułowaną po prostu "Coroner", zanim w 1996 roku zakończyli działalność.

Od czasu reaktywacji grupa zagrała szereg koncertów, między innymi na tegorocznej edycji francuskiego festiwalu Hellfest.

Szczegóły koncertu:

Coroner
Minotaur
Raging Death
+ 2 zespoły

25.11.2011
Katowice / Megaclub


wejście: 18:00