Coroner w Polsce!

Newsy
Coroner w Polsce!

25 listopada jedyny koncert w Polsce po 22 latach zagra szwajcarska kultowa kapela z kręgu technicznego thrash metalu - Coroner!

Genialni Szwajcarzy zaprezentują pełny set koncertowy, inaczej niż w przypadku ich występów festiwalowych. Skład koncertu uzupełnią trzy polskie zespoły. Bilety można nabyć w cenie 85 złotych do 24 października, 95 złotych do 24 listopada oraz 110 złotych w dniu koncertu. Dostępne jest także karnet na trzy thrashowe koncerty w katowickim Mega Clubie: Hirax i Assassin, Havok i Coroner. Będzie on kosztował 110 złotych i jest ściśle limitowany.

Coroner został założony w 1983 roku jako kwintet przez Pete'a Attingera na wokalu, Olivera Amberga i Tommy'ego Rittera na gitarach, Phila Puzctai na basie i Marky'ego Edelmanna na perkusji. Dwa lata później z zespołu wykruszyli się wszyscy, oprócz Marky'ego. Chcąc kontynuować istnienie Coroner, perkusista zaprosił do współpracy gitarzystę Tommy'ego Vetterli, razem z którym należał do ekipy technicznej Celtic Frost na trasie "Tragic Serenades". W 1986 roku Szwajcarzy zarejestrowali swoje pierwsze demo, pt. "Death Cult" z Tomem G. Warriorem za mikrofonem. Kiedy do składu dołączył basista Ron Broder, objął również stanowisko wokalisty. Od tego momentu Coroner funkcjonował już jako trio.

W 1987 roku ukazał się debiutancki, studyjny krążek thrasherów, pt. "R.I.P.". Drugi album, "Punishment for Decadence", ujrzał światło dzienne w roku 1988 roku. 16 kwietnia 1989 roku miał miejsce jedyny jak dotąd koncert Coroner w Polsce - kapela wystąpiła w katowickim Spodku w ramach festiwalu Metalmania obok takich wykonawców, jak Protector, Turbo, Alastor, Gomor czy Arakain. Szwajcarzy wydali jeszcze trzy płyty studyjne: "No More Color", "Mental Vortex" i "Grin" oraz składankę zatytułowaną po prostu "Coroner", zanim w 1996 roku zakończyli działalność.

Od czasu reaktywacji grupa zagrała szereg koncertów, między innymi na tegorocznej edycji francuskiego festiwalu Hellfest.

Szczegóły koncertu:

Coroner
+3 supports act

25.11.2011
Katowice / Megaclub


wejście: 19:00

bilety:
85 PLN - do 24.10
95 PLN - do 24.11
110 PLN - w dniu koncertu

karnet na koncerty 6.11 Hirax & Assassin, 25.11 Coroner, 15.12 Havok - 110 PLN

bilety dostępne w sieci TicketPro oraz w klubie

foto: Małgorzata Napiórkowska-Kubicka