Punky Reggae Live 2011 - konkurs

Newsy
Punky Reggae Live 2011 - konkurs

Przypominamy, że ostatniego dnia września i pierwszego dnia października, we Wrocławiu zagrają najciekawsze polskie zespoły grające reggae, punk rocka i gatunki pokrewne. Rozdajemy wejściówki na to wydarzenie!

Pierwszy dzień festiwalu zdominowany będzie przez muzykę reggae. Na scenie hali IASE, naprzeciwko Wytwórni Filmów Fabularnych,  wystąpi nadzieja wrocławskiego reggae -  formacja Bethel. Ich utwory to nie zawsze pozytywne teksty, jednak zawsze z pozytywnym przesłaniem, o czym wrocławianie mogli przekonać się niejednokrotnie podczas występów grupy.

W reprezentacji reggae nie może zabraknąć gwizdy ostatniego sezonu muzycznego: Kamil Bednarek z zespołem StarGuardMuffin pojawi się we Wrocławiu i z pewnością zagrzeje publiczność do tańca w rytmie dancehall. Zespól niedawno wrócił z podróży na Jamajkę, gdzie nagrali kilka kawałków w studiu legendarnego Boba Marleya.

Warto zachować trochę energii na zespół Pajujo. Ich granie to maksimum pozytywnych wibracji, mnóstwo żywiołowego ska i trochę spokojniejsze rocksteady. Zaczynali przygodę z muzyką jako prawie dzieci, jednak do dziś granie reggae sprawia im po prostu frajdę. Przyjdziecie - zobaczycie sami.

Nietypowe połączenie gatunków muzycznych zaprezentuje koszalińska Raggafaya. Ich muzyka to połączenie hip hopu z reggae, a więc mieszanka iście zabawowa.

Kolejną  gwiazdą festiwalu jest Maleo Reggae Rockers, czyli zespół Darka "Maleo" Malejonka, który z projektu tworzonego dla przyjemności uczynił prężnie działająca kapelę odnoszącą sukcesy na polu reggae i folku. Zagrali już kilkaset koncertów, współpracowali z uznanymi muzykami, jak Joszko Broda, Pablopavo, czy Vienio i Pele.

Drugi dzień festiwalu Punky Reggae Live wypełni muzyka punkowa, na czele z zespołem Farben Lehre. Panowie grają od 1986 roku, a na koncertach przedział wiekowy zaczyna się od słuchaczy z ich rocznika, po współczesną młodzież. Nic z resztą dziwnego - teksty kapeli są ponadczasowe, bunt wobec tego, co zastane pojawia się w każdym pokoleniu. Ich dyskografia niebezpiecznie zbliża się do 20 wydawnictw i nic nie zapowiada żeby mieli na tym poprzestać.

Obok weteranów polskiej sceny punk rockowej, w hali IASE  zagra najnowsze odkrycie muzyczne, polsko - ukraiński kolektyw grający szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reggae. Enej, mimo, że znani szerszej publiczności dopiero od niedawna, mają na swoim koncie dwie płyty, obie bardzo ciepło przyjęte przez fanów, obie pełne pozytywnej energii, opowieści o sprawach codziennych, ujętych z humorem, przez pryzmat dwóch kultur. Rozbudowana sekcja dęta, sprawia, że zespół brzmi bardziej bogato niż inne tego typu kapele.

Sporą dawkę klasycznego punk rocka zaprezentują również The Analogs - polska grupa grająca odłam punka zwany Oi!. Zespół uważany jest za prekursorów muzyki street punk w Polsce i do dzisiaj plasuje się w czołówce sceny. Celne teksty gitarzysty zespołu - Pawła Czekały stworzyły ogromną grupę entuzjastów ich twórczości.

Również Leniwiec gra melodyjnego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami akordeonu i puzonu. Podobnie jak u The Analogs - mocną stroną są teksty piosenek: zazwyczaj zaangażowane politycznie, zawsze pełne humoru i satyry. Zespól wydał właśnie kolejną, piątą już w dorobku, płytę "Droga".

Obok punkrockowych  buntowników, we Wrocławiu wystąpi też ze swoim zespołem Michał Jelonek - skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracujący  z muzykami rockowymi, jak Hunter, Wilki, Perfect, czy De Press. Jego twórczość solowa oscyluje między klasyką a rockiem, można się w niej też doszukać folku, popu czy metalu. Słowem - człowiek, który w każdym stylu czuje się dobrze, i potrafi się cieszyć swoją pasją.

Punky Reggae Live 2011
Wrocław, hala IASE, ul. Wystawowa 1 (naprzeciwko Wytwórni Filmów Fabularnych)

30.09.11 godz.17.30

Starguardmuffin
Maleo Reggae Rockers
Pajujo
Raggafaya
Bethel


1.10.11 godz.17.30

Farben Lehre
Jelonek
Analogs
Enej
Leniwiec


Bilety jednodniowe:
35 zł - pierwsze 300 szt.,
40 zł - przedsprzedaż,
45 zł - w dniu koncertu

Karnety dwudniowe:
55 zł - pierwsze 300 szt.,
60 zł - przedsprzedaż,
65 zł - w dniu koncertu

Karnety wymieniane będą na opaski upoważniające do wielokrotnego wstępu na teren imprezy

rezerwacje: bilety@o2.pl

Konkurs:

Mamy do wygrania po trzy pojedyncze wejściówki na każdy dzień imprezy. Odpowiadając na pytania dotyczące jednego dnia weźmiecie udział w losowaniu biletów na ten dzień. W przypadku, gdy odpowiecie na wszystkie, uwzględnimy Was w losowaniu biletów na obydwa dni Festiwalu.

Dzień 1

1. Z jakimi zespołami współpracował Dariusz "Maleo" Malejonek? (proszę wymienić minimum cztery)
2. Gdzie powstał minialbum StarGuardMuffin "Jamaican Trip"?

Dzień 2

1. Skąd założyciele Farben Lehre zaczerpnęli nazwę zespołu?
2. Jaka wytwórnia wydała ostatni album Leniwca "Droga"?

Odpowiedzi (plus imię i nazwisko) przesyłajcie do jutra (28.09) do końca dnia na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl.

Rozwiązanie konkursu:

Bilety na dzień 1 otrzymują:

Adrian Wełna
Wojciech Polsakiewicz
Piotr Dachnowski


Bilety na dzień 2 otrzymują:

Tomasz Groński
Szymon Rymut
Monika Kukuła

Gratulujemy!