Military Camp Festival 2011

Newsy
Military Camp Festival 2011

Military Camp Festival powraca w 2011 r. Tym razem impreza odbędzie się 2 września w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Skład tegorocznej edycji liczy 7 zespołów reprezentujących 5 narodowości.

Leaves' Eyes (Norwegia/Niemcy)
Barren Earth (Finlandia)
Turbo (Polska)
Troll Bends Fir (Rosja)
Midnattsol (Norwegia/Niemcy)
Digger (Polska)
The Sixpounder (Polska)

Gwiazdą tegorocznego Military Camp Festival będzie Leaves' Eyes. Zespół właśnie zakończył majową trasę po Niemczech z Tarją Turunen (ex- Nightwish), a ma w składzie frontwoman nie ustępującą jej ani talentem, ani urodą - Liv Kristine. Grupa powstała w 2003 r., wydała dotychczas 4 płyty, z których najnowsza "Meredead" miała premierę zaledwie przed kilkoma tygodniami. Występ Leaves' Eyes na MCF2011 będzie podróżą w świat pięknej, mocnej muzyki i zawartych w tekstach opowieści o zamierzchłej przeszłości Europy oraz magicznych postaci. Spektakularne efekty wizualne przeistoczą koncert w niezwykłe widowisko.
www.leaveseyes.deBarren Earth to fińska supergrupa wykonująca progresywny melodyjny death metal. W jego składzie znajdują się muzycy występujący obecnie lub niegdyś w Amorphis (Olli-Pekka Laine i Kasper Martenson), Kreator (Sami Yli-Sirniö), Moonsorrow (Janne Perttilä i Marko Tarvonen) oraz Swallow The Sun (Mikko Kotamäki). Zespół powstał w Helsinkach jesienią 2007 r. i wydał dotychczas EP-kę "Our Twilight" (2009 r.) i album "Curse of the Red River" (2010 r.), za który zdobyli Finnish Metal Award za 2010 r. w kategorii "debiut roku". Obecnie Barren Earth pracuje nad następną płytą, która powinna trafić na rynek jesienią 2011 r.
www.barrenearth.comTurbo w 2010 r. hucznie obchodził 30-lecie działalności. W listopadzie 2009 r. grupa wydała album pt. "Strażnik światła", który zebrał entuzjastyczne recenzje. Pod koniec lutego 2010 r. zespół otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Heavy Metal, zaś w połowie września 2010 r. zespół hucznie świętował swoje urodziny w warszawskim klubie Progresja. W kwietniu 2011 r. do składu Turbo powrócił perkusista Mariusz "Bobiś" Bobkowski, który przed dekadą nagrał z zespołem płytę "Awatar".
www.turbo.art.plTroll Bends Fir dali się poznać polskiej publiczności z najlepszej strony pamiętnym plenerowym koncertem jako gość specjalny Nocy Świętojańskiej na wrocławskiej Wyspie Słodowej w czerwcu 2009 r. oraz w listopadzie tego samego roku siarczystym występem u boku fińskich załóg Korpiklaani i Norther w warszawskiej Progresji. Zespół powstał w Sankt Petersburgu w 2002 r., a jego dorobek wydawniczy obejmuje 4 płyty i 2 EP-ki. Skoczne pieśni Troll Bends Fir łączą w sobie motywy skandynawskie, słowiańskie i celtyckie, a motywem przewodnim ich tekstów jest piwo, którego z pewnością nie zabraknie na Military Camp Festival 2011. Rosyjscy chmielowi muzykanci wystąpią też na tegorocznym Seven Festival w Węgorzewie.
www.trollge.ruMidnattsol to utalentowani niemiecko-norwescy przedstawiciele symfonicznego folk metalu. W skład kwintetu oprócz wokalistki Carmen Elise Espenas (siostra Liv Kristine) wchodzi również basistka Birgit Öllbrunner. Zespół ma na koncie 3 albumy: "Where Twilight Dwells" (2005 r.), "Nordlys" (2009 r.) oraz najnowszy, świetnie przyjęty "The Metamorphosis Melody", którego premiera europejska odbyła się pod koniec kwietnia 2011 r.
www.midnattsol.comDigger ze śląskiego miasteczka Pszów to ścisła czołówka polskich przedstawicieli metalcore'u. Kapela obchodzi własnie 15-lecie istnienia! Wcześniej wydali 2 dema i 1 split, a jesienią 2009 r. ukazał się ich pełnowartościowy album "Evidence... Is Written in the Noizz".
www.digger.art.pl / www.myspace.com/dgrsquad

Festiwal otworzą The Sixpounder z Wrocławia - tak nazywano duże działo, jakiego alianci używali podczas Drugiej Wojny Światowej, zatem początek imprezy będzie iście wystrzałowy. Zespół powstał na początku 2008 r., a ich kariera od 2010 r., kiedy to wystąpili na legendarnym niemieckim festiwalu Wacken stale nabiera tempa i zapowiada się już bardzo obiecująco, szczególnie po wydaniu kilka tygodni temu debiutanckiego albumu "Going to Hell? Permission Granted" - dużego ładunku kontrolowanej agresji w opakowaniu naprawdę chwytliwych melodii. Z tego wydawnictwa pochodzi m.in. utwór "Last True Cowboy Manifesto", który doczekał się sprawnie zrealizowanego klipu koncertowego.
www.thesixpounder.comMilitary Camp Festival 2011
Warszawa, Amfiteatr w Parku Sowińskiego
2 września 2011,
wstęp: 16.00,
start: 17.00

Ceny biletów:
75 zł - do końca maja,
85 zł - od 1 czerwca do 1 września,
99 zł - w dniu koncertu

dostępne w sieci Eventim i ich placówkach w całej Polsce (aktualna lista tych miejsc na Eventim.pl), np. Media Markt, Saturn, EMPiK, bileteria Eventimu (Warszawa, Al. Jerozolimskie 25), a także w klubie Progresja (Warszawa, ul. Kaliskiego 15a, przy Wojskowej Akademii Technicznej)