Scream Rock Festiwal już sobotę

Newsy
Scream Rock Festiwal już sobotę

Już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia, w warszawskiej stodole odbędzie się Scream Rock Festiwal - idealna propozycja dla fanów różnych odmian ciężkiego grania.

Klub Stodoła zaprasza na wielogodzinny maraton z czołówką metalowej i rockowej sceny w Polsce.

Wystąpią:

Acid Drinkers
Decapitated
Blindead
Corruption
Pneuma
Broken Betty

Podczas koncertu Ślimakowi - perkusiście Acid Drinkers zostanie wręczona nagroda dla zwycięzcy plebiscytu Magazynu Perkusista oraz Music Info na Najbardziej Inspirującego Polskiego Bębniarza.

2 kwietnia 2011
Klub Stodoła
Ul. Batorego 10
Otwarcie drzwi: 17:30
start : 18.20

Ceny biletów:
49 zł (przedsprzedaż),
59 zł (w dniu koncertu)

Punkty sprzedaży biletów: Kasa klubu Stodoła (ul Batorego 10, 22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00 14:00) oraz Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (www.ticketpro.pl) i Eventim (www.eventim.pl) na terenie całego kraju.

Organizator koncertu: Klub Stodoła

Acid Drinkers

Acid Drinkers to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Powstał w 1986 roku z inicjatywy Tomasza "Titusa" Pukackiego (wokal, bas) oraz Roberta "Litzy" Friedricha (gitara, wokal). Ma na koncie 14 krążków, najnowszym materiałem jest "Fishdick Zwei", czyli druga część płyty zawierającej covery innych bandów.

Decapitated

Decapitated to obecnie światowa gwiazda death metalu. Zespół powstał w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza. Kapela zarejestrowała cztery krążki studyjne, które zebrały znakomite recenzje. Wspaniale rozwijającą się karierę Decapitated przerwał tragiczny w skutkach wypadek drogowy do którego doszło 29 października 2007 roku. W wyniku poniesionych w nim obrażeń Witold Kiełtyka zmarł 2 listopada w szpitalu w Rosji, a ciężko poszkodowany został nowy wokalista Adrian Kowanek. W 2009 roku gitarzysta Wacław Kiełtyka reaktywował zespół. Obecnie zespół pracuje w RG Gdańsk nad nowym wydawnictwem, którego premiera jest ustalona na lipiec 2011.

Blindead

Blindead to zespół na poziomie europejskim, który obok Behemoth, Riverside czy Decapitated powinien już niebawem stać się głównym towarem eksportowym naszego kraju. Potwierdza to "Affliction XXIX II MXMVI" - ostatni krążek studyjny przynoszący jeszcze więcej niepokoju, przestrzeni, niesamowitych melodii. Podczas koncertów zespół wykonuje najnowszy album w całości, a dodatkową atrakcją jest poruszający film, autorstwa Romana Przylipiaka, który powstał na bazie konceptu płyty.

Corruption

Corruption został założony w kwietniu 1991 r. Początkowo obracał się w stylistyce death/doom metalowej, obecnie jest jednym z najbardziej znanych polskich zespołów parających się stoner metalem. Kapela ma na koncie sześć albumów, a jej dyskografię zamyka "Bourbon River Bank" wydany w ubiegłym roku przez Mystic Production.

Pneuma

Zespół powstał w 1997 roku w Trójmieście. W swoim dorobku ma ponad 300 zagranych koncertów oraz 4 płyty. W czerwcu 2011 roku, nakładem Mystic Production ukaże się najnowsza płyta zespołu o tytule "Apatia". Na krążku gościnnie pojawią: Seth (Behemoth), zespół Czesław Śpiewa oraz Adam Tkaczyk (Kombii).

Broken Betty

Broken Betty - zespół rockowy z Gdyni założony w 2006 roku. Grają mieszankę stoner rocka, grunge i alternatywy spod znaku The Melvins, Helmet, Kyuss, QOTSA i Sonic Youth.

Magazyn Gitarzysta jest patronem imprezy.