Szczegóły poznańskiego koncertu Ufomammut

Newsy
Szczegóły poznańskiego koncertu Ufomammut

Za niewiele ponad miesiąc - 14 września 2010 - Ufomammut zagra w Poznaniu w klubie Pod Minogą. Organizatorem koncertu jest agencja koncertowa ARTWERK.

Włoska formacja Ufomammut powstała w 1999 roku, na gruncie inspiracji dokonaniami takich zespołów jak Kyuss, Neurosis, Pink Floyd, Monster Magnet, Blue Cheer czy wczesny Black Sabbath. W muzyce zespołu słychać doom metal, sludge, industrial, drone i stoner rock. Wyczuwa się w niej także psychedelię oraz trance z przemysłowym postrockiem.

Ufomammut ma na swoim koncie 5 pełnych albumów. Debiutancki "Godlike Snake" (2000) to interesująca mieszanka doom metalu, stoner rocka, space rocka i psychedelii. Na "Snailking" (2004) kompozycje coraz śmielej zahaczają już o post-metalowe i drone’owe elementy, które jeszcze wyraźniej uwydatniły się na kolejnej płycie, "Lucifer Songs" (2005), wydanej nakładem założonej przez Ufomammut wytwórni SupernaturalCat Records. Wynikiem ciągłych poszukiwań nowych brzmień są także "Idolum" (2008) oraz ostatni, wydany w maju 2010 roku krążek "EVE", który - pod wieloma względami różni się od wcześniejszych. Nie tylko ze względu na całkiem nowy koncept (pierwsze cztery krążki nawiązywały do czterech kolejnych żywiołów) czy fakt, że po raz pierwszy materiał składa się z jednego tylko, blisko 45-minutowego utworu podzielonego na pięć sekwencji, z których każda płynnie przechodzi w następną. Słyszalne są w nim bowiem przede wszystkim różnice w warstwie muzycznej. W porównaniu z poprzednimi albumami, ten może się wydać zdecydowanie bardziej spokojny, "klimatyczny"; typowy dla zespołu ciężki, przygniatający, muzyczny klimat został tu odsunięty na dalszy plan. Nadal jednak można odnaleźć w nim umiejętnie połączone elementy wyróżniające każdy z poprzednich materiałów:  kosmos wciągający niczym czarna dziura, tak charakterystyczny dla "Godlike Snake", miażdżący ciężar "Snailking", mroczny klimat znany z "Lucifer Songs" i wreszcie swoistą chwytliwość "Idolum".

Gdzie: Poznań, Pod Minogą
Start: 20.00
Bilety: 25 zł (w dniu koncertu 35 zł)

Miejcie na nas oko, niebawem na stronach portalu będą do wygrania wejściówki na poznański koncert Ufomammut

Magazyn Gitarzysta patronuje wydarzeniu.

ARTWERK

(MNK)