King Diamond w singlu Hammerfall

Newsy
King Diamond w singlu Hammerfall

25 lutego ukaże się nowy album Hammerfall - "Hammer of Dawn", kolejnym singlem, który promuje to wydawnictwo, jest utwór "Venerate Me" z gościnnym udziałem Kinga Diamonda

Szwedzcy zbawcy heavy metalu HAMMERFALL opublikowali dzisiaj swój drugi singiel "Venerate Me", w którym gościnnie wystąpił nie kto inny jak legendarny King Diamond! Kawałek pochodzi z dwunastego studyjnego albumu „Hammer of Dawn“, który ukaże się 25 lutego 2022 roku nakładem Napalm Records. Piosence towarzyszy również video/ wizualizacja.

"Venerate Me" wyraźnie pokazuje, że HAMMERFALL jest w swojej szczytowej formie, a magazyn Rock It! mówi wprost, że nowe utwory kapeli są ich "najmocniejszymi piosenkami od lat". Zgodnie z oczekiwaniami, wokalista Joacim Cans nie zawodzi, a jego porywające wibrato i potężne partie wokalne w połączeniu z mocną pracą gitar i solidną perkusją sprawiają, że "Venerate Me" jest znakomitym i charakterystycznym hymnem HAMMERFALL!

Założyciel i gitarzysta Hammerfall Oscar Dronjak tak mówi o utworze "Venerate Me": "Drugi singiel już jest i jestem z niego bardzo, bardzo dumny! Muzyka powstała w najmroczniejszych, najbardziej nieciekawych dniach pandemii, a mimo to wypadła jako jedna z najmocniejszych na całym albumie. Fantastyczny pomysł Joacima na tekst sprawia, że ten utwór naprawdę się wyróżnia, a występ gościa specjalnego pod koniec naprawdę winduje ten numer na wyższy poziom!"

Wokalista Joacim Cans dodaje: "Piosenka jest naładowana urzekającymi melodiami i bardzo chwytliwym refrenem. Lirycznie jedna z moich największych prób zmierzenia się z faktem, że umieramy dwa razy! Pierwszy raz, kiedy bierzesz ostatni oddech, a drugi - kiedy ktoś wypowiada twoje imię po raz ostatni. Wymów moje imię, a nigdy nie umrę!"

Zobacz wizualizację do utworu “Venerate Me” autorstwa Patrica Ullaeusa: