Hammer of Dawn to nowy album HAMMERFALL

Newsy

Napalm Records

Hammer of Dawn to nowy album HAMMERFALL

HAMMERFALL ponownie uderza młotem za sprawą swojego nowego, 12 już studyjnego albumu "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego 2022 roku nakładem Napalm Records!

Premierę albumu poprzedza pierwszy singiel i tytułowy utwór "Hammer of Dawn", któremu towarzyszy teledysk nakręcony w parku rozrywki Liseberg w Göteborgu przez znanego reżysera Patrica Ullaeusa:

Oscar Dronjak tak mówi o singlu:

"Sam utwór został początkowo wymyślony w Niemczech podczas trasy World Dominion, a reszta pracy została wykonana w domu. Od razu wiedziałem, że numer ten ma potencjał, a kiedy Joacim dodał swoje partie wokalne, obaj czuliśmy, że to będzie idealny singiel. Taki z treścią i mocą, ale też taki, którego nie można przestać śpiewać, gdy muzyka zanika.“

Joacim Cans komentuje:

"Już 20 lat temu mieliśmy pomysł na nakręcenie teledysku w legendarnym parku rozrywki Liseberg. Ale jak każda dobra butelka szampana, ten pomysł musiał odpocząć i dojrzeć, zanim został wprowadzony w czyn. I cieszę się jak cholera, że czekaliśmy! Razem z reżyserem Patricem Ullaeusem stworzyliśmy coś wyjątkowego i zaskakującego, co za każdym razem, gdy to oglądam, całkowicie mnie zachwyca. Widać, że nie graliśmy razem od prawie dwóch długich i niekończących się lat. Jesteśmy tak energiczni jak wataha wygłodniałych wilków, gotowych by kąsać i głosić heavy metalową ewangelię!"

HAMMERFALL

Jako jedna z głównych sił w heavy metalu, zespół HAMMERFALL zdominował nie tylko szwedzkie listy przebojów, ale także listy bestsellerów w całej Europie, a ich albumy trzykrotnie zdobyły status złotej płyty w ciągu długiej kariery grupy. Stojąc przed trudnym zadaniem kontynuacji ostatniego studyjnego krążka zespołu, "Dominion", albumu, który fani i krytycy okrzyknęli jednym z najmocniejszych wydawnictw formacji, HAMMERFALL kolektywnie stawił czoła wyzwaniu i dostarczył coś, co wielu z tych, którzy mieli już okazję posłuchać tej płyty, zapowiada jako najlepszy metalowy album 2022 roku i szczytowe osiągnięcie w dorobku grupy.

Joacim Cans o płycie Hammer of Dawn

"Trudno opisać słowami, jak bardzo jestem szczęśliwy i dumny z ‚Hammer Of Dawn‘. To była walka, na pewno, ale w końcu się udało i nagraliśmy solidny, kapitalny i pozytywny nowy album. Każdy z nas jest na szczycie i razem stworzyliśmy kolejny kamień milowy w historii HAMMERFALL. Nie mogę się doczekać, aby zaśpiewać te utwory na żywo razem z moimi siostrami i braćmi, Templariuszami ze Stali!"

Oscar Dronjak o płycie Hammer of Dawn

"Spędziliśmy dużo czasu na tworzeniu utworów na ten album, głównie z powodu koronawirusa, ale także dlatego, że bardzo wcześnie zaczęliśmy pracować nad materiałem. Widać to na tym albumie i dbałość o szczegóły jest bardzo duża. Inną rzeczą, która jest dość wyczuwalna, jest poziom energii, ale to może być spowodowane ekstremalnym i wymuszonym przestojem, który wszyscy musieliśmy przetrwać podczas pandemii. Atmosfera w studio była zrelaksowana i swobodna, a brak stresu tworzył idealne środowisko pracy, w którym można było podkręcić temperaturę, gdy zapaliło się czerwone światło. Osiągnięcie najlepszych rezultatów nie było trudne, ponieważ nie było żadnych zewnętrznych rozpraszaczy ani natychmiastowych terminów. Ten album jest w pewnym sensie produktem pandemii, ale co ważniejsze, jest mocną deklaracją, że przeżywamy szczytowy moment naszej kreatywności w tym momencie. Mówiłem to już wcześniej: HAMMERFALL nigdy nie brzmiał lepiej niż teraz!"

Płyta Hammer of Dawn dostępna będzie w formatach:

  • Ltd Deluxe Box, który zawiera: CD Digisleeve, fotoksiążkę w twardej okładce, puszkę z kostkami do gitary, breloczek w kształcie młotka, otwieracz do butelek – w limitowanej ilości 500 egz. (do nabycia tylko w sklepie internetowym Napalm Records)
  • CD Digisleeve
  • - 1LP Gatefold czarny
  • - 1LP Gatefold marmurkowy, przezroczysty pomarańczowy/ czarny - w limitowanej ilości 300 egz. (do nabycia tylko w sklepie internetowym Napalm Records)
  • - 1LP Gatefold krystalicznie czysty - w limitowanej ilości 300 egz. (do nabycia tylo w EMP)
  • - 1LP Gatefold curaçao – w limitowanej ilości 300 egz. (Levy X & Ginza)
  • - Zestaw CD + koszulka - Album w wersji cyfrowej

Więcej informacji: napalmrecords.com