Uriah Heep w Polsce w 2022!

Newsy

Metal Mind Productions

Uriah Heep w Polsce w 2022!

Legendarna brytyjska grupa rockowa Uriah Heep wystąpi 9 listopada 2022 roku na wyjątkowym koncercie w katowickim MCK…

Koncert organizowany przez Metal Mind Productions jest częścią trasy z okazji 50-lecia istnienia zespołu. Z tego powodu muzycy przygotowali specjalną formułę wydarzenia oraz niepowtarzalną setlistę, która uwzględnia cały okres działania Uriah Heep. Bilety trafią do sprzedaży w piątek, 3 grudnia 2021 r.

Uriah Heep: bilety

Ceny biletów (przedsprzedaż / w dniu koncertu):

  • Kat. I – 260 zł / 280 zł
  • Kat. II – 230 zł / 250 zł
  • Kat. III – 199 zł / 219 zł
  • Kat. IV – 180 zł / 200 zł

Bilety w sprzedaży od piątku, 3 grudnia na stronach: 

Uriah Heep: legenda rocka

Dzięki debiutanckiemu albumowi "Very ‘Eavy, Very ‘Umble", URIAH HEEP stworzyli wraz z Led Zeppelin, Black Sabath i Deep Purple, brytyjską odmianę heavy metalu. To właśnie z tych korzeni, z klasycznymi płytami rodzącego się wówczas metalu, takimi jak "Gypsy", "Bird of Prey" i "Walking in Your Shadow", Uriah Heep rozpoczęli karierę zarówno w kraju, jak i w USA, nagrywając swoje najważniejsze utwory: "Demons and Wizards", "The Magician's Birthday" i "Sweet Freedom", z których wszystkie weszły na listę Billboard Top 40, zapewniając zespołowi lata dominacji koncertowej na świecie.

Co więcej, Uriah Heep są odpowiedzialni za najbardziej wzniosłe i inteligentne wykorzystanie wokali w muzyce heavy metalowej wśród zespołów tworzących ten gatunek w latach 70. Z tego powodu Heep zostali określeni jako Beach Boys of Heavy Metal, a ich wpływ jest widoczny pośród wszystkich innych zespołów, w tym Sweet i Queen.

Uriah był również jednym z prekursorów, jeśli chodzi o wykorzystanie organów Hammonda, wraz z charakterystyczną gitarą wah-wah Micka Boxa, kombinacji, która stała się podstawą ich brzmienia. 50 lat po powstaniu, zespół koncertuje na całym świecie oraz regularnie nagrywa i wydaje uznane przez krytyków, znakomicie wyprodukowane płyty, które zdobywają serca fanów.

Więcej informacji: www.uriah-heep.com | www.metalmind.com.pl