Wyjątkowe wydawnictwo na 50 lecie Uriah Heep

Newsy
Wyjątkowe wydawnictwo na 50 lecie Uriah Heep

30 października nakładem BMG ukazało się wyjątkowe wydawnictwo: box Uriah Heep "Fifty Years In Rock".

Brytyjska legenda, zespół Uriah Heep należy do "wielkiej czwórki hard rocka", razem z Led Zeppelin, Deep Purple i Black Sabbath. Z pewnością jest także jednym z najbardziej ciekawych zespołów w historii – tak pod kątem muzyki, jak i tekstów.

Tym wielkim i ambitnym projektem, którym jest super deluxe box set, zespół świętuje 50 lecie swojej kariery. Box został stworzony w ścisłej kolaboracji z członkami z oryginalnego składu zespołu Mickiem Boxem, Kenem Hensleyem, Paulem Newtonem oraz Lee Kerslake.

Ten pięknie prezentujący się box set zawiera 23 albumy na CD, w tym 4 CD, które zostały skompilowane przez oryginalnych członków zespołu. Zestaw zawiera również winylowy album “The Magician’s Birthday”, zremasterowany przez Andy’ego Peasrce’a, znanego ze współpracy z m.in. Lou Reedem i Black Sabbath.

 

"Ten box set przepełnia mnie ogromną dumą i zabiera w muzyczną podróż, której nigdy bym sobie nie wyobrażał. Nasza magiczna przygoda wciąż trwa, ale dotarcie do 50 lecia działalności to niezwykłe osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni. To było niczym jazda kolejka górską, która nadal trwa i wciąż nie widać jej końca, a teraz z radością obchodzimy nasze 50 urodziny wraz z tym niezwykłym box setem, nad którym bardzo mocno pracowała wytwórnia BMG. Przy okazji wspominamy tych wszystkich wspaniałych muzyków, którzy trafili do rock’n’rollowego nieba i byli częścią tej fantastycznej przygody. Szczęśliwe dni." - mówi Mick Box.

Ken Hensley: “Siedząc tutaj, tuż przed moimi 75. urodzinami, jest mi niezwykle łatwo sięgnąć pamięcią 50 lat wstecz, kiedy ja, Mick, David, Gary i Lee naprawdę przeczuwaliśmy, że zbliża się coś wielkiego. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze, dzięki temu niezwykłemu wydawnictwu, które stworzyło BMG, żeby uczcić nasze przełomowe osiągnięcie. To idealny hołd złożony grupie, która osiągnęła tak wiele, Mickiemu i chłopakom, którzy nadal podtrzymują tę legendę, no i oczywiście wszystkim Wam, którzy to umożliwiliście. Ogromne i szczere podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w to osiągnięcie.”

Box "Fifty Years In Rock" pozwala prześledzić ewolucję Uriah Heep. Od początkujących, niedoświadczonych muzyków studyjnych, którzy mieli wszystko do udowodnienia światu, do wielkich gwiazd rocka. Grupa sprzedała ponad 40 milionów płyt na całym świecie i jest inspiracją dla niezliczonej ilości zespołów, takich jak m.in. DIO, King Diamond, Krokus, Demons & Wizards, Fifth Angel, Axel Rudi Pell, a nawet A-ha. Wszyscy oni wymieniają Uriah Heep jako osobistą inspirację, a W.A.S.P., Tesla czy Blackmore’s Night nagrywali ich utwory.

Uriah Heep nadal jest w trasie i tworzy w składzie z członkiem założycielem Mickiem Boxem, a Ken Hensley nagrywa i koncertuje z powodzeniem, jako artysta solowy.

Sprzedaż box setu Uriah Heep "Fifty Years In Rock" na tej stronie.

Uriah Heep – 50 Years In Rock Deluxe Boxset zawiera

• Wszystkie albumy studyjne na 19 krążkach CD + Live 1973. Kilka albumów zostało połączonych na jednym krążku:
CD1 - ...Very 'Eavy ...Very 'Umble / Salisbury
CD3 - Demons and Wizards / The Magician's Birthday
CD4 - Sweet Freedom / Wonderworld
CD6 - High and Mighty / Firefly
CD7 - Innocent Victim / Fallen Angel
CD9 - Abominog / Head First

• 4 dodatkowe płyty CD zawierające kompilację utworów Uriah Heep wybranych przez członków oryginalnego składu:
wybór Kena Hensleya: 14 utworów,
wybór Lee Kerslake: 14 utworów,
wybór Micka Boxa: 15 utworów,
wybór Paula Newtona: 14 utworów.

• The Magician’s Birthday w wersji winylowej z nową okładka zaprojektowaną przez Rogera Deana.

• 64 stronicowa książka zawierająca materiały z archiwum zespołu, nowe notatki wykonane przez członków oryginalnego składu oraz aktualną oś czasu składu zespołu.

• 2 kartki z grafikami Rogera Deana oraz nowe wersje okładek Magician’s Birthday i Demons And Wizards.