Carlos Santana i Rob Thomas nagrali wspólnie kolejną piosenkę

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Carlos Santana  i Rob Thomas nagrali wspólnie kolejną piosenkę

Carlos Santana ponownie łączy siły z Robem Thomasem, by nagrać pierwszy od 22 lat wspólny singiel "Move".

Santana udostępniła pierwszy singiel z nadchodzącego studyjnego albumu "Blessings and Miracles", na którym ponownie połączy siły z wokalistą Matchbox 20, Robem Thomasem. Jest to pierwsza po ponad dwóch dekadach współpraca tego duetu.

Po prostu wiedziałem, że muszę to nagrać z Robem.

- powiedział Carlos Santana

Move znajdzie się na bardzo długo oczekiwanym, nadchodzącym studyjnym LP Santany "Blessings and Miracles", do którego gitarzysta zwerbował całą rzeszę znanych muzyków.

Carlos Santana  i Rob Thomas nagrali wspólnie kolejną piosenkę

Carlos Santana ujawnił, że ma w planach trzy nowe albumy. Jeden z nich, zatytułowany "Blessing and Miracles", został nagrany z udziałem gitarzysty Metalliki Kirka Hammetta. Słynny gitarzysta ujawnił te informacje w wywiadzie dla ABC News Radio, komentując, że pandemia pozwoliła mu pracować nad wieloma projektami naraz.

  Mój brat, Kirk Hammett z Metalliki zagra na płycie. Absolutnie wymiata!

- skomentował wtedy Carlos Santana.

Prócz Hammetta i Roba Thomasa na albumie pojawią się także Steve Winwood i wokalista Living Colour Corey Glover. Wcześniej Kirk Hammett i Corey Glover wsparli projekt żony Carlosa, perkusistki Cindy Blackman Santana.

Album - na którym pojawia się również dwójka dzieci Santany, Salvador i Stella - został nagrany w ciągu dwóch lat, przy czym gitarzysta pełnił rolę producenta albumu, jednocześnie współpracując z gościnnie występującymi muzykami przez internet.

To niesamowite, jak w dzisiejszych czasach możemy nagrywać razem, nie będąc w tym samym studiu. Po prostu zamykam oczy i jestem w tym samym pomieszczeniu z kimkolwiek, z kim gram, nawet jeśli jest gdzieś daleko. [...] Jestem zaszczycony, że mogę pracować z tak niesamowitymi artystami. Jestem surferem płynącym na falach, które stają się piosenkami różnych artystów, twórców i architektów. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę to robić. To dar!

- powiedział Carlos

"Blessings and Miracles" ukaże się za pośrednictwem BMG 15 października 2021 i jest dostępny w przedsprzedaży już teraz.