Alien Weaponry. Nowy teledysk i zapowiedź płyty

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Alien Weaponry. Nowy teledysk i zapowiedź płyty

Alien Weaponry jednoczy fanów w swoim nowym teledysku do utworu "Buried Underground"

Nowozelandzki zespół Alien Weaponry powraca z nową studyjną płytą zatytułowaną "Tangaroa", która ukaże się 17 września 2021 nakładem Napalm Records.

W swoim najnowszym teledysku zespół zaprasza fanów do wspólnego światowego „stompowego” starcia! Niedawno zespół poprosił swoich fanów o przesłanie materiałów video, w których wykonują charakterystyczne tupanie, by wykorzystać te filmiki w swoim oficjalnym teledysku do „Buried Underground”. Właśnie ukazał się zarówno utwór, jak i oficjalne video, więc teraz możesz dołączyć do zabawy w domu lub gdziekolwiek jesteś!

Pokaż Alien Weaponry swój “stomp”! Upewnij się, że użyjesz hashtaga #AWburiedunderground i otaguj zespół, aby mieć szansę na udostępnienie swojego filmiku całemu światu za pośrednictwem mediów społecznościowych zespołu!

Alien Weaponry prezentuje teledysk do "Buried Underground"


"Tangaroa" to najbardziej inspirująca, dojrzała, uczciwa i przemyślana płyta Alien Weaponry, która zakorzeniona jest w historii Maorysów oraz ich dziedzictwie kulturowym. Oprócz tekstów napisanych w te reo Māori, w wielu utworach wykorzystane są tradycyjne instrumenty taonga puoro, które nadają tym kompozycjom charakterystyczne, wojownicze brzmienie. Płytę otwiera rytmiczny i dynamiczny "Titokowaru", który zaczyna się jak pieśń wioślarska, wspierana przez szybkie riffy i napędzające bębny, utwór przedstawia historię słynnego wodza wojennego, który rzucił wyzwanie rządowi kolonialnemu w Nowej Zelandii i dowodził armią rebeliantów. Kolejna kompozycja, "Hatupatu", inspirowana jest legendarną opowieścią o przodku de Jong, który walczył z wiedźmą, a słychać w niej szalone gitary, porywające śpiewy i plemienną perkusję. Chociaż Alien Weaponry czerpie inspirację ze swojej kultury i otoczenia, podczas procesu twórczego zespół spojrzał również do wewnątrz – czerpiąc wizję innych części albumu ze swojego wnętrza. Tematyka anglojęzycznych piosenek (np."Unforgiving") dotyczy również najbardziej osobistych doświadczeń zespołu.

"Tangaroa" jest dużym krokiem naprzód dla rozwijającego się zespołu i zawiera wszystkie te elementy, które sprawiają, że grupa Alien Weaponry jest jedną z najbardziej autentycznych wschodzących gwiazd heavy metalu.

Już od czasu wydania debutanckiego krażka "Tū" (2018) brzmienie Nowozelandczyków, łączące elementy thrash i groove metalu z tekstami w rdzennym języku Maorysów te reo Māori, przyciąga uwagę fanów i mediów na całym świecie. Zespół, który ma już na koncie trasy i festiwale u boku takich gwiazd jak Slayer, Black Label Society okrzyknięty został "przyszłością metalu" przez brytyjski Metal Hammer, a wg czytelników amerykańskiego magazunu Revolver to właśnie Alien Weaponry będzie jedną z tych grup, które w 2021 roku wypłyną na szersze wody, a wkrótce formacja wyruszy na wspólną trasę z Gojirą.


Lista utworów:

 1. Titokowaru
 2. Hatupatu
 3. Ahi Kā
 4. Tangaroa
 5. Unforgiving
 6. Blinded
 7. Kai Whatu
 8. Crooked Monsters
 9. Buried Underground
 10. Dad
 11. Īhenga
 12. Down The Rabbit Hole

Płyta dostępna będzie w następujących formatach:

 • 4-stronicowy CD Digipak
 • 4-stronicowy CD Digipak + naszywka
 • 2LP w kolorze czarnym
 • 2LP w kolorze turkusowym
 • 2LP marmurkowy niebiesko/kremowy (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.)
 • 2LP marmrukowy pomarańczowy/przezroczysty czarny (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.
 • Wooden Box: CD Digipak, wisiorek, naszywka, flaga, płócienna torba na ramię (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 500 szt.),
 • Limitowana edycja dla najbardziej zagorzałych fanów: 2LP krystaliczny marmurkowy/curacao, ręcznie numerowany, piórko, naszywka, (zamówienia wysyłkowe realizowane przez Napalm, limitowana ilość 400 szt.),
 • Album w wersji cyfrowej