Iron Maiden prezentuje nowy utwór po 6 latach przerwy

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Iron Maiden prezentuje nowy utwór po 6 latach przerwy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami grupa Iron Maiden zaprezentowała nowy singel. Piosenka zatytułowana jest "Writing On The Wall".


Jest to pierwsza premiera od 6 lat, a piosenka okraszona jest spektakularnym, animowanym wideo.

Pomysłodawcą klipu jest Bruce Dickinson, który do realizacji swojego pomysłu zaprosił twórców z wytwórni Pixara – Marka Andrewsa i Andrew Gordona. Artyści znani się z animacji filmów "Iniemamocni", "Ratatuj", "Merida Waleczna", "Potwory i spółka" czy "Gdzie jest Nemo?" a prywatnie się wielkimi fanami Iron Maiden. Projekt niesamowitego teledysku powstał w londyńskim studiu animacji BlinkInk.


Autorami piosenki są gitarzysta Adrian Smith i wokalista Bruce Dickinson. Singel wyprodukował Kevin Shirley we współpracy ze Steve'em Harrisem.

Miałem dość jasną koncepcję wizualizacji do tej piosenki i kiedy przez Zooma spotkałem się z Markiem i Andrew, szybko zdałem sobie sprawę, że nadajemy na tych samych falach. Było jeszcze lepiej, kiedy dołączył do nas Nicos i jego młoda ekipa z BlinkInk. Nasze cotygodniowe calle to była w równym stopniu kreatywna praca, co dobra zabawa. Jestem bardzo dumny z tego teledysku. W zasadzie wyszedł nam minifilm. Wiedziałem, że się uda, kiedy Mark pokazał mi szkic scenariusza i storyboardy. Czułem, że razem stworzymy coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że fani się z nami zgodzą. Prawdę mówiąc, to wideo stworzyli właśnie fani Maiden.

– powiedział Bruce Dickinson.

(źródło: Warner Music)