Powerwolf - nowy teledysk i szczegóły najnowszego albumu

Newsy

Magazyn Gitarzysta

Powerwolf - nowy teledysk i szczegóły najnowszego albumu

Powerwolf zaprezentował teledysk do piosenki "Beast Of Gévaudan". Utwór jest pierwszym singlem z  nadchodzącej płyty grupy "Call of the Wild".

Arcykapłani nocy, Powerwolf, przyzwyczaili swoich fanów do majestatycznych, obrazoburczych klipów z oszałamiającą szatą graficzną i wymyślnymi rekwizytami i strojami. Czy i tym razem wideo wywoła sensację i skandal? Trzy lata temu grupa Powerwolf wzbudziła oburzenie wśród sporej części mieszkańców Dolnego Śląska. Muzycy postanowili nagrać bowiem teledysk w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej.

Nowy teledysk Powerwolf

Zdaniem wielu proboszcz najwyraźniej nie zapoznał się dokładnie z pomysłem, jak również ze specyfiką twórczości wilkołaków. Klip oburzył wiele osób, a skandal odbił się szerokim echem w mediach. Nowy klip oparty na tej samej stylistyce również może wzbudzić wiele kontrowersji, ale to już musicie ocenić sami.

Jesteśmy bardziej niż dumni z faktu, że możemy zaprezentować już "Beast of Gévaudan", pierwszą piosenkę z naszego nowego albumu "Call Of The Wild". Historia, która kryje się za tym utworem, nie mogłaby lepiej pasować do świata Powerwolf: Chodzi tutaj o tajemniczą bestię, która zabiła mnóstwo ludzi na południu Francji pod koniec XVIII wieku. Bestii tej nigdy nie schwytano, a wokół wydarzeń tych zawsze krążyło wiele legend, w tym interpretacja duchowieństwa, którzy postrzegali bestię jako "karę Bożą", a nawet jako "zbawiciela ludzkości od ziemskiej i grzesznej egzystencji"

- mówi o nowym singlu Matthew Greywolf.

Szczegóły płyty Powerwolf

Najnowszy album Powerwolf zatytułowany jest "Call Of The Wild". Wydawnictwo ukaże się 9 lipca 2021 roku nakładem Napalm Records.

Lista utworów:

 1. Faster Than the Flame
 2. Beast of Gévaudan
 3. Dancing with the Dead
 4. Varcolac
 5. Alive or Undead
 6. Blood for Blood (Faoladh)
 7. Glaubenskraft
 8. Call of the Wild
 9. Sermon of Swords
 10. Undress to Confess
 11. Reverent of Rats

Płycie będzie towarzyszyć album bonusowy, który będzie zawierać gościnne występy artystów, którzy zaśpiewają znane hity niemieckiego zespołu. Album ten będzie nosić tytuł "Missa Cantorem".

Lista utworów:

 1. Sanctified With Dynamite feat. Ralf Scheepers (Primal Fear)
 2. Demons Are A Girl‘s Best Friend feat. Alissa White-Gluz (Arch Enemy)
 3. Nightside Of Siberia feat. Johan Hegg (Amon Amarth)
 4. Where The Wild Wolves Have Gone feat. Doro Pesch
 5. Fist By Fist (Sacralize Or Strike) feat. Matthew Kiichi Heafy (Trivium)
 6. Killers With The Cross feat. Björn “Speed” Strid (Soilwork)
 7. Kiss Of The Cobra King feat. Chris Harms (Lord Of The Lost)
 8. We Drink Your Blood feat. Johannes Eckerström (Avatar)
 9. Resurrection By Erection feat. Christopher Bowes (Alestorm)
 10. Saturday Satan feat. Jari Mäenpää (Wintersun)