Kruk i Wojtek Cugowski: Praca nad płytą "Be There" ukończona. Sprawdź zapowiedź wydawnictwa

Newsy

Krzysztof Inglik

Kruk i Wojtek Cugowski: Praca nad płytą "Be There" ukończona. Sprawdź zapowiedź wydawnictwa

14 kwietnia 2021 na rynku ukaże się najnowszy studyjny album formacji Kruk. Na płycie zatytułowanej "Be There" znajdzie się osiem kompozycji, do których teksty napisał i zaśpiewał Wojtek Cugowski. Płyta wydana zostanie pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski.

Po blisko 25 latach kariery Wojciech Cugowski, znakomity gitarzysta, wokalista i kompozytor, którego znamy m.in. z zespołu Bracia i projektu Cugowscy, zapowiada kolejne wydawnictwo. Tym razem artysta wszedł w kolaborację z zespołem Kruk.

Kruk & Wojtek Cugowski na wspólnej płycie

Praca nad albumem trwała prawie dwa lata, ale trudno się temu dziwić, zważywszy, jak wyglądał ostatni, pandemiczny rok. Zresztą - czas w jakim powstawały linie melodyczne i teksty napisane przez Wojtka Cugowskiego, odcisnął na nich swoje piętno. Album niesie dość mroczne przesłanie, a utwory skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego człowieka. Grupa oficjalnie zakończyła prace w studio, o czym poinformował Wojtek Cugowski.

Album projektu Kruk & Wojtek Cugowski "Be There" jest gotowy. Mam nadzieję, że spodoba się słuchaczom, choć nie jest to muzyka w żadnym wypadku nowoczesna. Płyta jest adresowana głównie do fanów klasycznego rocka, ale oczywiście byłbym zachwycony, gdyby młodzi ludzie docenili tą muzykę. Nie ma na tej płycie żadnego celowania w przebój, kalkulacji co się sprzeda, a co nie, nagraliśmy po prostu taką muzykę, jaką lubimy. Utwory są dość długie, zawierają zupełnie niepopularne ostatnio, wspaniałe solówki gitarowe, całość jest nagrana w języku angielskim. Obraliśmy więc z Krukiem chyba najtrudniejszą ścieżkę dotarcia do polskiego słuchacza. Ale w momencie gdy piszę ten tekst, utwór "Rat Race" jest na 2. miejscu listy Turbo Top w Antyradiu. To dla nas ogromnie miła niespodzianka i potwierdzenie, że taka muzyka wciąż żyje w świadomości słuchaczy! Następnym naturalnym krokiem powinny być koncerty, niestety musimy na to jeszcze chwilę poczekać. Premiera płyty 14 kwietnia, polecam Wam ten album, cieszę się, że mogę być jego częścią.

- powiedział Wojtek Cugowski.


Ten moment gdy już siedzisz wygodnie w fotelu i słuchasz ostatecznej wersji swojego albumu, jest absolutnie bezcenny. Wiesz, że już nic nie możesz poprawić, wiesz, że już nic nie możesz zmienić i słuchasz tych wszystkich utworów z myślą - cel został osiągnięty, mamy to, udało się! Taką płyta jest przecież jak dziecko, a w związku z tym, że wszystko poszło w najlepszą z możliwych stron, radość jest przeogromna. Ostatnie dwa miesiące to był okres niezwykle wytężonej pracy i ten czas po tym, kiedy materiał został wysłany do tłoczni, jest zwyczajnie szokiem dla organizmu. Człowiek nie wie do końca, co z sobą zrobić, bo powstaje jakaś pustka. Do tego dochodzą niesamowite emocje związane z tym, jak słuchacze odbiorą to, co stworzyliśmy.

 - komentuje gitarzysta formacji, Piotr Brzychcy.

 

Kruk & Wojtek Cugowski ukończyli prace nad płytą


Muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom – na pewno czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. Sam tytuł krążka "Be There" nawiązuje do poprzednich albumów Kruka ("Be 3", "Be4ore", "Beyond"), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie "Be4ore". Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki, jest Ewa Toczkowska.Już dziś macie okazję odsłuchać specjalną zapowiedź płyty przygotowanej przez zespół dla wszystkich niecierpliwych fanów.

Kruk & Wojtek Cugowski - szczegóły wydawnictwa

 

Album "Be There" ukaże się już 14 kwietnia i wydany zostanie pod szyldem Kruk & Wojtek Cugowski. Lista utworów prezentuje się następująco:

1. Rat Race
2. Hungry For Revenge
3. Prayer Of The Unbeliever (Mother Mary)
4. Made Of Stone
5. The Invisible Enemy
6. Dark Broken Souls
7. To Those In Power
8. Be There (If You Want To)

Album zostanie wydany nakładem Metal Mind Productions. Album dostępny jest już w przedsprzedaży i można go zamówić tutaj.

Foto: LARK Dariusz Świtała/Paweł Płonka