Posłuchaj nowej EPki Johna Frusciante

Newsy

Szymon Kubicki

Posłuchaj nowej EPki Johna Frusciante

Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza EPka elektronicznego projektu Johna Frusciante, Trickfinger.

Sensacyjny powrót Johna Frusciante do Red Hot Chili Peppers, ogłoszony kilka miesięcy temu, nie wpływa na solową działalność gitarzysty. Właśnie ukazała się najnowsza EPka jednoosobowego, elektronicznego projektu Frusciante, Trickfinger.

Następca albumu Trickfinger II z 2017, nosi tytuł "Look Down, See Us" i co najciekawsze, jest pierwszym z trzech zapowiadanych na 2020 rok materiałów wydanych pod tym szyldem. Kolejnym ma być "She Smiles Because She Presses the Button", który ukaże się 3 czerwca, a trzecim niezatytułowany jeszcze pełny album.

"Look Down, See Us" składa się z czterech kompozycji autorstwa Frusciante i ukazał się nakładem jego nowej wytwórni, Evar Records. Jak na w pełni elektroniczny projekt przystało nie znajdziemy tu brzmień gitary, a John Frusciante zajął się programowaniem perkusji elektronicznej, syntezatorami, klawiszami i samplami. Ponadto gitarzysta odpowiada za produkcję, miks i mastering całości. EPka "Look Down, See Us" została udostępniona do odsłuchu na YouTube oraz w serwisie Bancamp.