Nowy, solowy utwór Mariusz Dudy

Newsy
Nowy, solowy utwór Mariusz Dudy

Można już posłuchać nowej kompozycji lidera Riverside i twórcy Lunatic Soul, pierwszej wydanej pod własnym nazwiskiem.

Tym samym Mariusz Duda rozpoczyna kolejny muzyczny projekt, na który mają złożyć się ukazujące się na przestrzeni najbliższych lat pojedyncze utwory, wchodzące w skład cyklu „Subcuteneous Songs”. Pierwszym z nich jest "The Song of a Dying Memory".

„The Song of a Dying Memory” to pierwsza z cyklu „pieśni podskórnych”, które mam zamiar prezentować jedynie w formie ukazujących się pojedynczo singli. To zupełnie nowa dla mnie - miłośnika opowieści płytowych - forma. Dzięki niej będę miał jednak możliwość rozpoczęcia nowego muzycznego bytu i kolejnej części muzycznego uniwersum.

„TSOADM” to pieśń mówiąca o tym, że mimo naszej postępującej amnezji, spowodowanej intensywnością życia „wciąż jeszcze kochamy, to co zawsze było dla nas ważne”, że tam „gdzieś wczoraj”, mamy jeszcze jakiś punkt zaczepienia, który może stać się iskrą, zapalnikiem do zmiany stylu życia i poprawy tego, z czym aktualnie się borykamy.

Utwór dostępny jest od dzisiaj we wszystkich serwisach streamingowych i platformach cyfrowych.

 

Mariusz Duda, który wrócił niedawno z trasy z zespołem Riverside i kończy właśnie prace nad nowym albumem Lunatic Soul, tak mówi o formie prezentacji swojego nowego projektu:

„Wydawanie poszczególnych piosenek pod imieniem i nazwiskiem ma o tyle sens, że nie kłóci się z żadnymi marketingowymi ruchami Riverside ani Lunatic Soul. Mogę je tworzyć, nagrywać i prezentować, kiedy tylko zdarza się ku temu sposobność. Czy w przyszłości będzie z tego płyta? Nie mówię nie, jeśli piosenek nazbiera się wystarczająca ilość, będzie można pomyśleć również o nośniku fizycznym".

Razem z premierą nowego singla wystartowała również strona www.mariuszduda.md, na której można znaleźć całą dyskografię artysty.

Zdjęcie: Robert Wilk