Steve Vai zapowiada Blu-ray "Stillness In Motion"

Newsy
Steve Vai zapowiada Blu-ray "Stillness In Motion"

Już we wrześniu ukaże się wznowienie w formacie Blu-ray koncertowego wydawnictwa Steve Vaia "Stillness In Motion".

Koncertówka "Stillness In Motion" zawierająca zapis występu Steve Vaia z Club Nokia w Los Angeles, z 12 października 2012 r., ukazała się pierwotnie w 2015 roku nakładem Sony Music. Nie była jednak dostępna w wersji Blu-ray. Teraz z myślą o miłośnikach tego formatu Steve Vai wznowi "Stillness In Motion" nakładem własnej wytwórni Light Without Heat. Wydawnictwo ukaże się 13 września i będzie zawierać dwie płyty Blu-ray oraz dwa krążki CD z zapisem audio koncertu.

Na pierwszy dysk Blu-ray złoży się nagranie z koncertu w Los Angeles, na drugim znajdzie się znany z wersji DVD materiał zatytułowany "The Space Between The Notes (Tour Mischief)". Składa się na niego 3,5 godzinny dokument uwieczniający ówczesną trasę Steve Vaia - nagrania z innych koncertów i prób, sceny zza kulis, a także zdjęcia. Ogromna trasa promująca studyjny album "The Story of Light" objęła w sumie 52 kraje i 253 koncerty - występ z Club Nokia był 49 koncertem w jej ramach.

Mówi Steve Vai: "Nagrywanie płyt, występy na żywo oraz granie tras koncertowych to rzeczy, które kocham najbardziej. Koncert oraz materiał zza kulis, które znajdą się na Blu-ray a także CD, pochodzą z trasy The Story of Light promującej album o tym tytule. To była potężna trasa i prawdopodobnie moja ulubiona. Wspólna gra z zespołem oraz kontakt z fanami przyjeżdżającymi z najróżniejszych zakątków świata reprezentuje okres w moim życiu, gdy osiągnąłem najwyższy poziom scenicznej prezencji oraz czystej ekscytacji wynikającej z możliwości koncertowania. The Space Between The Notes to ponad 3,5 godziny materiału typu B-roll ze sceny i spoza niej, w którym każdy przystanek coś reprezentuje. Kompilacja, edycja i końcowy rezultat sprawiają, że jest to mój ulubiony materiał tego typu. Jest interesujący, zabawny, rozrywkowy oraz informacyjny - możecie zobaczyć na czym dokładnie polega światowe tournee z zespołem rockowym".

Na stronie gitarzysty wystartował już pre-order "Stillness In Motion". Poza standardowym wydaniem 2 Blu-ray + 2 CD dostępna będzie również wersja rozszerzona. W skład pakietu wchodzi dodatkowo, T-shirt, butelka ostrego sosu "Stillness In Motion" oraz kostka gitarowa.

 

 

 

https://www.vai.com/