Steve Vai zapowiada koncertówkę projektu Generation Axe

Newsy
Steve Vai zapowiada koncertówkę projektu Generation Axe

Steve Vai zapowiedział wydanie albumu z ubiegłorocznej trasy projektu Generation Axe, która zgromadziła pięć prawdziwych, gitarowych sław.

Generation Axe to nazwa trasy koncertowej, która po raz pierwszy wystartowała w Ameryce Północnej w 2016 roku. Pod tym szyldem na jednej scenie występowali Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Zakk Wylde, Nuno Bettencourt oraz Tosin Abasi. Zgodnie z założeniem miało to być doświadczenie dalece wykraczające poza zebranie razem grupy znanych gitarzystów. Zdaniem Steve Vaia miał to być "wspaniała kakofonia czystego, kontrolowanego chaosu". "Koncept polegał na tym, aby stworzyć jednolite show z jednym akompaniującym zespołem i pięcioma wspaniałymi gitarzystami, którzy pojawiali się na scenie w różnych konfiguracjach wykonując swoją solową muzykę oraz łącząc się w ramach gitarowej orkiestry jako współtwórcy wykwintnych ekstrawagancji."

Cała piątka kontynuowała to przedsięwzięcie również w kolejnym roku, w ramach azjatyckiej trasy odwiedzając między innymi Pekin. Materiał z tej trasy został zarejestrowany i jego część ukaże się na albumie zatytułowanym "Generation Axe - The Guitars That Destroyed The World: Live In China".

Album będzie dostępny na CD i w wersji winylowej. Na Pledge Music wystartowała kampania mająca wesprzeć projekt.

Lista utworów:

01. Generation Axe - Foreplay (Boston cover)
02. Tosin Abasi - Tempting Time (Animals As Leaders cover)
03. Tosin Abasi/Nuno Bettencourt - Physical Education (Animals As Leaders cover)
04. Nuno Bettencourt - A Side Of Mash (medley of Extreme solos)
05. Nuno Bettencourt/Zakk Wylde - Sideways (Citizen Cope cover)
06. Zakk Wylde - Whipping Post (The Allman Brothers Band cover)
07. Steve Vai - Bad Horsie
08. Yngwie Malmsteen - [to be announced]
09. Yngwie Malmsteen/Steve Vai - Black Star
10. Vai/Wylde/Bettencourt/Abasi - Frankenstein (Edgar Winter cover)
11. Generation Axe - Highway Star (Deep Purple cover)

Kolejna odsłona trasy Generation Axe, w tym samym składzie, koncertuje właśnie w Stanach Zjednoczonych. Trasa rozpoczęta 7 listopada zakończy się 18 grudnia w Los Angeles.