James Bond - nowy utwór Iggy Popa

Newsy
James Bond - nowy utwór Iggy Popa

Iggy Pop zaprezentował nowy utwór "James Bond" pochodzący z nadchodzącej nowej płyty, która będzie nosić tytuł "Free".

"Free" ukaże się 6 września nakładem Loma Vista Recordings. Doskonale przyjęty krążek "Post Pop Depression" z 2016 roku dotarł do najwyższych miejsc na listach przebojów w całej karierze Popa, jednak według zapowiedzi "Free" ma znacząco różnić się od niego, a także od wszystkich pozostałych krążków z bogatej dyskografii artysty.

Płyta powstała we współpracy z Leronem Thomasem i Noveller (Sarah Lipstate). "To jest album, na którym inni artyści mówią w moim imieniu, a ja użyczam im głosu" - mówi Iggy Pop.

Nowym utworem zapowiadającym płytę jest "James Bond" napisany przez Lerona Thomasa.

 

"Z końcem trasy promującej "Post Pop Depression" nabyłem pewności, że udało mi się pozbyć problemu chronicznej niepewności, która przez tak długi czas towarzyszyła mi w życiu i twórczości. Ale poczułem się również wyczerpany. Zdałem sobie sprawę, że muszę teraz założyć okulary, odwrócić się i odejść. Potrzebowałem wolności. Wiem, że to iluzja, a owa wolność mieści się jedynie w sferze odczuć, jednak dotąd żyłem w przekonaniu, że to właśnie to uczucie jest wszystkim, do czego warto dążyć. Jest wszystkim czego potrzebujesz - nie szczęście i miłość - ale właśnie uczucie wolności. Dlatego właśnie pojawiła się ta płyta".

 

Lista utworów:

01. Free
02. Loves Missing
03. Sonali
04. James Bond
05. Dirty Sanchez
06. Glow In The Dark
07. Page
08. We Are The People
09. Do Not Go Gentle Into That Good Night
10. The Dawn