"A Herd Of Turtles" - nowy teledysk Paula Gilberta

Newsy
"A Herd Of Turtles" - nowy teledysk Paula Gilberta

Paul Gilbert wypuścił nowy teledysk do kompozycji "A Herd Of Turtles" pochodzącej z najnowszego albumu "Behold Electric Guitar".

"Behold Electric Guitar" ukazał się 17 maja nakładem Music Theories. 

Kolejnym utworem promującym album jest nietypowy "A Herd Of Turtles", w którym Gilbert - z liverpoolskim akcentem Ringo Starra - recytuje poemat o... żółwiach. "A Herd Of Turtles" jest jedynym utworem na "Behold Electric Guitar", który nie jest ściśle instrumentalny - mówi gitarzysta - Jednak zamiast śpiewać, recytuję poemat. Poemat, który opowiada o przezwyciężaniu trudności. Żółwie chcą uciec od nudnej codziennej rutyny, królik nie chce być zjedzony przez lisa, a muzyk (czyli ja) pragnie znaleźć swój sposób na grę muzyki nawet w sytuacji, gdy musi borykać się z poważną utratą słuchu. W moim poemacie wszyscy znajdujemy wyjście z tej sytuacji".

Podobnie jak pozostałe utwory na płycie również "A Herd Of Turtles" został nagrany na żywo przez cały zespół. "Z nagraniem "A Herd Of Turtles" poczekałem na sam koniec sesji "Behold Electric Guitar", ponieważ wiedziałem, że nietypowy aranż tego utworu może być zbyt dziwny. Miałem jednak nadzieję, że zespół, producent John Cuniberti i ja będziemy już stanowić jedną muzyczną całość i ten szalony eksperyment ma duże szanse powodzenia."

 

Po przeprowadzce do Portland w stanie Oregon, Paul Gilbert postanowił nagrać album który ostatecznie został zatytułowany "Behold Electric Guitar" z lokalnymi muzykami. "Odkąd przeprowadziłem się do Portland, czułem, że muszę poznać lokalnych muzyków i sprawdzić co potrafią. W kilku studiach zapytałem realizatorów o to jakich artystów mogliby mi polecić i tak trafiłem na Briana (Foxworth - perkusja) i Ashera (Fulero - klawisze)" - mówi gitarzysta w naszym wywiadzie. Jako ostatni do zespołu dołączył basista z Nowego Orleanu, Roland Guerin.

Materiał został zarejestrowany przez producenta Johna Cuniberti, który współpracował m.in. z Joe Satrianim. Utwory zostały zarejestrowane przez zespół grający na żywo do jednego, stereofonicznego mikrofonu. „Nie da się ukryć, że cały projekt był wyjątkowo wymagający. Musieliśmy naprawdę dobrze przygotować się do nagrań, ale dokładnie o to mi chodziło. Zależało mi na tym, żeby uniknąć długich godzin edycji i miksów materiału. Czuję, że na obecnym etapie mojego życia cała ta produkcyjna ‘dłubanina’ to najzwyklejsza strata czasu. Nagrywanie muzyki, która już w swej surowej formie brzmi tak jak powinna daje mi ogromną satysfakcję i radość. To wyjątkowy rodzaj haju, ale chyba właśnie na tym polega cały sens grania.”

 

 

 

Lista utworów:

01. Havin' It
02. I Own A Building
03. Everywhere That Mary Went
04. Love Is The Saddest Thing
05. Sir, You Need To Calm Down
06. Let That Battery Die
07. Blues For Rabbit
08. Every Snare Drum
09. A Snake Just Bit My Toe
10. I Love My Lawnmower
11. A Herd Of Turtles
12. Things Can Walk To You