Nowy album The Raconteurs w czerwcu

Newsy
Nowy album The Raconteurs w czerwcu

Pierwszy od przeszło dekady, nowy album The Raconteurs, zatytułowany "Help Us Stranger", ujrzy światło dzienne 21 czerwca nakładem Third Man Records.

Trzeci album zespołu w składzie Jack White, Brendan Benson, Jack Lawrence i Patrick Keeler ma być, zgodnie z zapowiedziami mocną mieszanką "wspaniałych riffów, power bluesa, psychodelii, funku z Detroit oraz soulu z Nashville". Wszystkie utwory - poza coverem Donovana "Hey Gyp (Dig The Slowness)", napisali White i Benson. Materiał został nagrany w Third Man Studio w Nashville i został wyprodukowany przez zespół we współpracy z inżynierem dźwięku Joshuą V. Smithem. Nie zabrakło gości, na płycie pojawią się Dean Fertita (The Dead Weather, Queens of the Stone Age) i Lillie Mae Rische oraz jej siostra Scarlett Rische. Materiał został zmiksowany przez Vance Powella i The Raconteurs w Blackbird Studios w Nashville.

Na płycie znajdą się również dwa utwory, które The Raconteurs zaprezentował w grudniu 2018 r. - "Now That You're Gone", w którym główne partie wokalne wykonał Benson oraz zaśpiewany przez White'a "Sunday Driver". Trafią one na album w nowych, zremiksowanych i zremasterowanych wersjach.

 

 

Lista utworów:

Help Me Stranger
Only Child
Don’t Bother Me
Shine The Light On Me
Somedays (I Don’t Feel Like Trying)
Hey Gyp (Dig The Slowness)
Sunday Driver
Now That You’re Gone
Live A Lie
What’s Yours Is Mine
Thoughts and Prayers

Zdjęcie: Olivia Jean