The Raconteurs wracają z nową muzyką

Newsy
The Raconteurs wracają z nową muzyką

Formacja The Raconteurs zaprezentowała dwa nowe utwory - pierwsze od ponad 10 lat.

W skład The Raconteurs wchodzą Jack White, Brendan Benson, Jack Lawrence i Patrick Keeler. Zespół opublikował, za pośrednictwem wytwórni Third Man Records dwa nowe utwory - "Now That You're Gone", w którym główne partie wokalne wykonał Benson oraz zaśpiewany przez White'a "Sunday Driver". Kompozycje dostępne są już w serwisach streamingowych, ukazały się również na winylowej siedmiocalówce jako część Third Man's Vault Package #38, celebrując 10 lecie premiery drugiego albumu grupy "Consolers of the Lonely".

Do obydwu utworów powstały teledyski, które można już zobaczyć. Obraz do "Sunday Driver" został nakręcony przez uznanego fotografa i filmowca Stevena Sebringa, natomiast za reżyserię video "Now That You're Gone", w którym występuje modelka Gia Genevieve, odpowiada Dikayl Rimmasch (Beyoncé, Jay Z, Blondie). "Video prezentuje bardzo rock and rollowe spojrzenie na szerokie spektrum emocji, które odczuwamy radząc sobie ze złamanym sercem. Uczucia słabości, złości, mściwości, a wreszcie siły, żeby to przezwyciężyć i ruszyć dalej. - mówi Genevieve - Spędziłam cudowne chwile pracując z tak wspaniałymi artystami i osobami".

 

 

Nowe kompozycje pochodzą z sesji nagraniowej nadchodzącego albumu The Raconteurs, który ukaże się w 2019 roku. Mówi Jack White: "Siedzimy zanurzeni po uszy w pracy nad naszym pierwszym od dekady albumem. Mamy do dyspozycji mnóstwo utworów usytuowanych gdzieś między brzmieniem Detroit a rock and rollem w stylu Nashville. Płyta brzmi jak wojna światowa. Wspaniale jest ponownie pracować z Brendanem Bensonem, prawdziwym wirtuozem pisania piosenek."