Jimi Hendrix: Electric Church w Multikinie

Newsy
Jimi Hendrix: Electric Church w Multikinie

Już 28 marca 2019 roku w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć dokument "Electric Church" opowiadający o występie zespołu Jimi Hendrix Experience w roli headlinera Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie - imprezy znanej później jako "Woodstock Południa".

Obecność Jimiego Hendriksa sprawiła, że festiwal został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. "Electric Church" zawiera wywiady z kolegami z zespołu Hendriksa, czyli Billym Coksem oraz nieżyjącym już Mitchem Mitchellem. Wypowiadają się także między innymi Paul McCartney, Steve Winwood, Rich Robinson, Kirk Hammett, Derek Trucks, Susan Tedeschi i wiele innych osobistości. "Electric Church" zawiera niesamowite występy na żywo i rzadkie fragmenty wywiadów z Jimim Hendriksem. "Stone Free", "Purple Haze", "All Around The Watchtower", "Foxy Lady", "Hey Joe" - widzowie Multikina zobaczą i usłyszą wykonania między innymi tych hitów z bogatego katalogu artysty.

Występ Jimiego Hendriksa wraz zespołem na Drugim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie znaczył wiele nie tylko na poziomie muzycznym, ale także pod względem społeczno-politycznym. Przed festiwalem zakładano, że prowincjonalna publiczność nie nie odniesie się z sympatią do "długowłosych" kapel, a jednoczesny występ białych i kolorowych muzyków się nie uda. Organizatorzy festiwalu w Atlancie postanowili zmienić to przeświadczenie. Muzyka Hendriksa i jej przekaz uniwersalnej miłości czyniły go idealnym wyborem na headlinera i faktycznie Jimi Hendrix Experience był pierwszym zespołem zaproszonym do występu.

"Jimi Hendrix: Electric Church" będzie można zobaczyć 28 marca 2019 roku o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrzu.

Ceny biletów:
Warszawa: 29 zł
Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Wrocław: 27 zł
Zabrze: 25 zł

Bilety można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.