Late - nowy singiel Altitudes & Attitude

Newsy
Late - nowy singiel Altitudes & Attitude

Chwilę przed premierą albumu, światło dzienne ujrzał teledysk do kompozycji "Late" zespołu Altitudes & Attitude założonego przez basistów Anthrax i Megadeth.

Altitudes & Attitude powstał w 2013 roku z inicjatywy basistów Franka Bello z Anthrax (który objął również posadę wokalisty i gitarzysty) i Davida Ellefsona z Megadeth. W 2014 roku ukazała się EPka "Altitudes & Attitude".

Już w piątek 18 stycznia ukaże się debiutancki album zespołu, który będzie nosić tytuł "Get It Out". Płyta została wyprodukowana przez Jaya Rustona (Anthrax, Steel Panther, Stone Sour), a na bębnach ponownie zagrał Jeff Friedl (A Perfect Circle, Ashes Divide). Gościnnie wystąpili Ace Frehley, Gus G, Nita Strauss, Christian Martucci i Satchel.

Płytę zapowiada nowy singiel "Late", w którym solo gitarowe nagrał gościnnie znany z KISS, Ace Frehley.

 

Pierwszym singlem była kompozycja "Out Here”, w której pojawił się również gitarzysta Anthrax, Jon Donais:

 

Mówi Frank Bello: "Pisanie utworów jest bardzo oczyszczające. Większość tekstów opowiada o wewnętrznych zmaganiach, z którymi borykałem się w życiu oraz o gniewie, który pojawił się w związku z moimi doświadczeniami - morderstwie brata, opuszczeniu przez ojca, który odszedł od naszej rodziny, gdy byliśmy młodzi, zostawiając nas bez środków na opłacenie rachunków. Generalnie o życiowych wzlotach i upadkach. Zawsze nosiłem w sobie mnóstwo gniewu, a muzyka pozwala mi się z tym uporać."

"Płyta ma idealny tytuł - dodaje Ellefson - To muzyka, która żyła w nas od długiego czasu. To wielka muzyczna część każdego z nas, której wcześniej nie nigdzie nie słyszeliście."

Powiązane artykuły