Behemoth prezentuje teledysk do Ecclesia Diabolica Catholica

Newsy
Behemoth prezentuje teledysk do Ecclesia Diabolica Catholica

"Ecclesia Diabolica Catholica" to kolejny teledysk Behemoth promujący najnowszy album "I Loved You At Your Darkest".

Mówi basista Orion: "Legiony! Kontynuujemy przygodę z "ILYAYD" i dziś chcemy podzielić się z Wami nowym teledyskiem! Od samego początku procesu twórczego utwór "Ecclesia Diabolica Catholica" był oczywistym pretendentem do roli singla. Kawałek ten ewoluował podczas prób i nagrań, stąd to żywiołowe, dzikie brzmienie, które w efekcie słyszycie. Dzięki temu zawiera on o sobie pewne elementy naszych występów na żywo, a takiego zabiegu już dawno nie stosowaliśmy. Po raz kolejny współpracowaliśmy z Grupą 13 i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, ponieważ znów pokazali swoje super-profesjonalne podejście na każdym etapie produkcji. Klip powstawał w dwóch oddzielnych lokalizacjach, przygotowania do nagrań trwały godzinami, ale wszystko było tego warte. Bawcie się dobrze!”

 

"I Loved You At Your Darkest", który ukazał się 5 października został wyprodukowany przez Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

“I Loved You At Your Darkest" to jak dotąd najbardziej zróżnicowana propozycja wydawnicza Behemoth. "Nie zastanawiamy się nad muzycznym kierunkiem, po prostu tworzymy to co w naturalny sposób do nas przychodzi - mówi Nergal - Gdybyś 15 lat temu spytał mnie o najlepszy zespół na Ziemi, prawdopodobnie wskazałbym Mayhem lub Morbid Angel. Dziś odpowiedziałbym AC/DC. To najprostsza wskazówka, dlaczego płyta jest w większym stopniu zorientowana na rock. To wszystko przeniknęło do procesu tworzenia. Nasze korzenie są blackmetalowe, ale Behemoth to coś więcej. Pamiętamy o naszym dziedzictwie, ale - wraz z tym albumem - wkraczamy na wyższy poziom."

 

 

 

Lista utworów "I Loved You At Your Darkest":

1. Solve
2. Wolves ov Siberia
3. God = Dog
4. Ecclesia Diabolica Catholica
5. Bartzabel
6. If Crucifixion Was Not Enough...
7. Angelvs XIII
8. Sabbath Mater
9. Havohej Pantocrator
10. Rom 5:8
11. We Are the Next 1000 Years
12. Coagvla

Zdjęcie: Paweł Mielko