"Bartzabel" - nowy teledysk Behemoth

Newsy
"Bartzabel" - nowy teledysk Behemoth

Kilka dni przed premierą najnowszego albumu Behemoth", "I Loved You At Your Darkest", który ukaże się 5 października, światło dzienne ujrzał kolejny teledysk.

Tym razem wybór padł na kompozycję „Bartzabel”. Mówi Nergal: „Bartzabel” narodził się w zasadzie podczas próby. Nie mieliśmy żadnego kształtu, żadnej wizji tego utworu, ale powstawał fragment po fragmencie i efekt finalny niesamowicie nam się spodobał. Traktujemy go jako swojego rodzaju oko cyklonu albumu „ILYAYD” – jest z jednej strony najspokojniejszym i najwolniejszym utworem na płycie, a z drugiej jednym z najmroczniejszych. Jeśli chodzi o tekst utworu, to (wraz z Krzysztofem Azarewiczem) zainspirowaliśmy się Aleisterem Crowleyem („The Spirit Of Mars”), a zaprzyjaźniona z nami Grupa 13 doskonale oddała klimat utworu w teledysku, który stworzyli. Mogę nawet posunąć się do stwierdzenia, że jak do tej pory, jest to mój ulubiony klip Behemoth! Mam nadzieję, że i Wam się spodoba. Szykujcie się na premierę albumu „ILYAYD” już w najbliższy piątek!”

 

"I Loved You At Your Darkest" został wyprodukowany przez Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

“I Loved You At Your Darkest" to jak dotąd najbardziej zróżnicowana propozycja wydawnicza Behemoth. "Nie zastanawiamy się nad muzycznym kierunkiem, po prostu tworzymy to co w naturalny sposób do nas przychodzi - mówi Nergal - Gdybyś 15 lat temu spytał mnie o najlepszy zespół na Ziemi, prawdopodobnie wskazałbym Mayhem lub Morbid Angel. Dziś odpowiedziałbym AC/DC. To najprostsza wskazówka, dlaczego płyta jest w większym stopniu zorientowana na rock. To wszystko przeniknęło do procesu tworzenia. Nasze korzenie są blackmetalowe, ale Behemoth to coś więcej. Pamiętamy o naszym dziedzictwie, ale - wraz z tym albumem - wkraczamy na wyższy poziom."

 

 

Lista utworów "I Loved You At Your Darkest":

1. Solve
2. Wolves ov Siberia
3. God = Dog
4. Ecclesia Diabolica Catholica
5. Bartzabel
6. If Crucifixion Was Not Enough...
7. Angelvs XIII
8. Sabbath Mater
9. Havohej Pantocrator
10. Rom 5:8
11. We Are the Next 1000 Years
12. Coagvla

Zdjęcie: Grzegorz Gołębiowski