„Balloon” - nowe video RusT

Newsy
„Balloon” - nowe video RusT

RusT prezentuje animowany teledysk do utworu „Balloon”. To drugi singiel promujący ich najnowszy album „Night Will Fall”.

Drugi krążek zwycięzców Eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018 ukazał się 28 października nakładem Good Time Records. Na wydawnictwo trafiło 11 kompozycji, wśród nich „Balloon”, który właśnie doczekał się animowanego klipu, zrealizowanego przez Grzegorza Leszczyńskiego.

 

„Balloon” jest drugim singlem promującym album „Night Will Fall”. Tuż przed jego premierą krążek zapowiadał klip do utworu “Order”, który dotarł do drugiego miejsca listy TurboTop Antyradia.

 

„Night Will Fall” to drugi album w dorobku RusT. Debiutancki "White Fog" miał premierę jesienią 2014 roku. Grupa, której brzmienie nawiązuje do tradycji rocka lat '60 i '70, nadając mu przy tym świeży powiew współczesności, jest laureatem Jarocin Festiwal, Eliminacji do Przystanku Woodstock, legendarnej Muzycznej Jesieni w Grodkowie czy Eliminacji do Pol'and'Rock Festival, a także jedynym polskim zespołem zakwalifikowanym do MTV Europen Music Awards w Belfaście, gdzie dotarł do finałowej czwórki międzynarodowej stawki artystów.

RusT ma na koncie występy m.in. na Orange Warsaw Festival i Masters of Rock w Czechach, na przestrzeni lat dzieląc scenę z takimi zespołami jak Judas Priest, Airbourne, Muse, Triggerfinger, Rival Sons i Blues Pills.

Night Will Fall Promo Tour, które jesienią zagościło na scenach w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Katowicach, Częstochowie, Krakowie, Gdyni, Szczecinie i we Wrocławiu, doczeka się kolejnych odsłon wiosną.