Nowy album Rival Sons "Feral Roots" w styczniu

Newsy
Nowy album Rival Sons "Feral Roots" w styczniu

Rival Sons zdradzili szczegóły dotyczące nowego albumu. Płyta będzie nosić tytuł "Feral Roots" i można już posłuchać nowego, pochodzącego z niej utworu.

"Feral Roots" ukaże się 25 stycznia 2019 roku nakładem wytwórni Atlantic, z którą zespół podpisał kontrakt kilka miesięcy temu. Formacja pracowała nad nowym materiał w historycznym RCA Studio A w Nashville oraz legendarnym Muscle Shoals Sound Studio w Alabamie, wraz z producentem i wieloletnim współpracownikiem grupy, Dave Cobbem. Za oprawę graficzną płyty odpowiada Martin Wittfooth, który współpracował już z zespołem przy wcześniejszym albumie, "Hollow Bones" z 2016 roku.

Po zaprezentowanym wcześniej singlu "Do Your Worst" Rival Sons ujawnili kolejną kompozycję, "Back in the Woods"

 

 

Wokalista Jay Buchanan o "Do Your Worst": "Czasem otoczenie naprawdę wpływa na kształt utworu. Pewnego razu ja i Scott (Holiday - gitarzysta) zaszyliśmy się na tydzień w skromnej chatce gdzieś w lasach południowego Tennessee, aby porządnie ćwiczyć i komponować nowy materiał. Spacerowaliśmy starą groblą otoczoną zbiornikami wodnymi, zaniedbanymi i zarośniętymi badziewiem, którego wolelibyście nie oglądać oraz - tak jest - opanowanymi przez węże wszelkiego gatunku. Ten utwór jest opartym na whisky koszmarem z grzechotnikiem pełznącym w moim kierunku w roli głównej."

 

 

Lista utworów "Feral Roots":
01. Do Your Worst
02. Sugar on the Bone
03. Back in the Woods
04. Look Away
05. Feral Roots
06. Too Bad
07. Stood By Me
08. Imperial Joy
09. All Directions
10. End of Forever
11. Shooting Stars

Przypomnijmy, że Rival Sons w lutym zawitają do Polski. Zespół wystąpi 21 lutego w warszawskiej Stodole.

21 lutego 2019
Warszawa / Stodoła, ul. Batorego 10

Miejsca sprzedaży biletów: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl, www.ticketclub.pl www.empikbilety.pl, oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn. Bilety są również dostępne w kasie Klubu oraz na www.stodola.pl

Wydarzenie na Facebooku.