Tommy Emmanuel zapowiada album z Johnem Knowlesem

Newsy
Tommy Emmanuel zapowiada album z Johnem Knowlesem

Na 11 stycznia 2019 roku zapowiedziano premierę wspólnego albumu Tommy'ego Emmanuela i Johna Knowlesa, który będzie nosić tytuł "Heart Songs".

Mówi Tommy Emmanuel: "John jest niesamowitym autorem utworów, aranżerem i gitarzystą, nie wspominając, że należy również do klubu CGP (tytuł nadawany przez Chet Atkins Appreciation Society, który posiada również Emmanuel - przyp. red.). Pracowałem z nim w wielu projektach miałem też szczęście grać z nim wspólne koncerty. Po dwóch latach nagrań w chwilach, gdy dysponowaliśmy wolnym czasem, John i ja zebraliśmy ostatecznie materiał na album, który będzie nosić tytuł "Heart Songs". Mniej więcej pięć lat temu pracowaliśmy razem nad aranżacją do jednego z moich ulubionych utworów Bee Gees "How Deep Is Your Love". Publiczność była zachwycona za każdym razem, gdy graliśmy go na żywo. Postanowiliśmy wówczas nagrać video i umieścić je na You Tube. Po milionach odsłon i aprobacie samego Barry'ego Gibba pomyślałem, że coś jest na rzeczy".

 

"Kiedy zaczęliśmy kompletować więcej materiału z myślą o albumie, wyklarowała się pewna wizja. "Heart Songs" to płyta składająca się z utworów opowiadających o miłości i płynących prosto z naszych serc. Wybraliśmy kilka klasycznych kompozycji o miłości i przearanżowaliśmy je w coś wyjątkowego".

Album był nagrywany w EastWest Studios w Los Angeles, a wśród utworów, które się na nim znalazły, poza "How Deep Is Your Love", są min. covery Hanka Williamsa "Cold, Cold Heart", Billy Joela "Lullabye (Goodnight, My Angel)", Michaela McDonalda "I Can Let Go Now", Dona Gibsona "I Can’t Stop Loving You", a nawet temat West Side Story ("Somewhere').

Lista utworów:

1. Cold, Cold Heart
2. How Deep Is Your Love
3. I Can’t Stop Loving You
4. Somewhere
5. I Can Let Go Now
6. Lullabye (Goodnight, My Angel)
7. After Paris
8. Walkin’ My Baby Back Home
9. I Can’t Make You Love Me
10. Where Is Love
11. He Ain’t Heavy, He’s My Brother
12. Eva Waits

Powiązane artykuły