Posłuchaj nowego singla Altitudes & Attitude - "Out Here”

Newsy
Posłuchaj nowego singla Altitudes & Attitude - "Out Here”

Zespół Altitudes & Attitude założony przez basistów Anthrax i Megadeth ujawnił pierwszego singla zapowiadającego debiutancki album "Get It Out".

Altitudes & Attitude powstał w 2013 roku z inicjatywy basistów Franka Bello z Anthrax (który objął również posadę wokalisty i gitarzysty) i Davida Ellefsona z Megadeth. W 2014 roku ukazała się EPka "Altitudes & Attitude". Premierę debiutanckiego albumu zespołu, który będzie nosić tytuł "Get It Out" zapowiedziano natomiast na 18 stycznia 2019. Album został wyprodukowany przez Jaya Rustona (Anthrax, Steel Panther, Stone Sour), a na bębnach ponownie zagrał Jeff Friedl (A Perfect Circle, Ashes Divide). Gościnnie wystąpili Ace Frehley, Gus G, Nita Strauss, Christian Martucci i Satchel.

Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest "Out Here”, w którym pojawił się również gitarzysta Anthrax, Jon Donais. Do utworu powstał teledysk:

 

Mówi Frank Bello: "Pisanie utworów jest bardzo oczyszczające. Większość tekstów opowiada o wewnętrznych zmaganiach, z którymi borykałem się w życiu oraz o gniewie, który pojawił się w związku z moimi doświadczeniami - morderstwie brata, opuszczeniu przez ojca, który odszedł od naszej rodziny, gdy byliśmy młodzi, zostawiając nas bez środków na opłacenie rachunków. Generalnie o życiowych wzlotach i upadkach. Zawsze nosiłem w sobie mnóstwo gniewu, a muzyka pozwala mi się z tym uporać."

"Płyta ma idealny tytuł - dodaje Ellefson - To muzyka, która żyła w nas od długiego czasu. To wielka muzyczna część każdego z nas, której wcześniej nie nigdzie nie słyszeliście."

Powiązane artykuły