Lamb Of God wraca jako Burn The Priest

Newsy
Lamb Of God wraca jako Burn The Priest

Formacja Lamb Of God zaplanowała na maj premierę jubileuszowego albumu z coverami, który ukaże się pod szyldem Burn The Priest.

Burn The Priest to pierwotna nazwa zespołu, który rozpoczął działalność w 1994 roku i pięć lat później wydał debiutancki album zatytułowany "Burn the Priest". Jeszcze w tym samym miesiącu, w kwietniu 1999 roku grupę opuścił gitarzysta Abe Spear, który planował skoncentrować się na karierze fotografa i reżysera. Na jego miejsce przyszedł wówczas brat perkusisty Chrisa Adlera, Willie, a formacja zmieniła nazwę na Lamb of God.

18 maja, nakładem wytwórni Epic - ponownie pod nazwą Burn The Priest - ukaże się jubileuszowy album "Legion: XX" zawierający covery wykonawców, którzy inspirowali muzyków Lamb of God, takich jak Stormtroopers Of Death, Bad Brains, Ministry, Agnostic Front czy Cro-Mags. Album został wyprodukowany przez Josha Wilbura, z którym zespół pracował nad płytą "VII: Sturm Und Drang" z 2015 roku.

"Żeby zrozumieć esencję zespołu Burn The Priest należy przede wszystkim uwzględnić okoliczności, w których to wszystko się zaczęło - połowa lat '90" - mówi gitarzysta Mark Morton. "Dominowały grunge i muzyka alternatywna, a social media i internet nie pełniły wówczas roli kolektywnego źródła rozrywki i przemiany kulturowej. To były czasy, kiedy informacje o nowych zespołach i lokalnej scenie czerpało się z zinów robionych metodą DIY a metoda 'kopiuj i wklej' wciąż oznaczała wizytę w punkcie ksero i zabawę z klejem. Gdy zaczęliśmy występować w piwnicach squatach i magazynach w Filadelfii zdaliśmy sobie sprawę, że nasza energia przenosi się na publiczność. Te koncerty i ludzie, których wtedy spotykaliśmy na zawsze zostawiły ślad w naszej świadomości i DNA zespołu."

Lista utworów:

01. Inherit The Earth (The Accüsed cover)
02. Honey Bucket (Melvins cover)
03. Kerosene (Big Black cover)
04. Kill Yourself (S.O.D. cover)
05. I Against I (Bad Brains cover)
06. Axis Rot (Sliang Laos cover)
07. Jesus Built My Hotrod (Ministry cover)
08. One Voice (Agnostic Front cover)
09. Dine Alone (Quicksand cover)
10. We Gotta Know (Cro-Mags cover)