Jubileuszowy model Jackson Mark Morton Dominion

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jubileuszowy model Jackson Mark Morton Dominion

W dziesiątą rocznicę urodzin sygnowanego przez Marka Mortona modelu Jackson Dominion firma zaprezentowała jubileuszowy instrument, którego pełna nazwa brzmi Jackson USA Signature Limited Edition Mark Morton 10th Anniversary Dominion.

Gitarzysta Lamb of God w połowie pierwszej dekady XXI wieku stał się jednym z czołowych reprezentantów nowej fali współczesnego metalu oraz jedną z twarzy marki Jackson. Wtedy też rozpoczął pracę nad stworzeniem własnego modelu, używając do tego ołówka, papieru i wyobraźni. Opracowując kształt korpusu, Mark Morton oparł się na zmodyfikowanym modelu Swee-Tone Jazz’r - pozbawionym ostrych kantów i odchodzącym od archetypicznych gitar Jacksona z późnych lat '90. Instrument Mortona zachował więc podstawowe cechy wyglądu Jazz’r - podwójne, płytkie wcięcia w korpusie, zaokrąglone kształty oraz zwężenie w talii i przeniósł je na mahoniowy korpus typu chambered z elegancką klonową płytą wierzchnią. Po dodaniu do tego wysokiej jakości gryfu, przetworników, elektroniki i osprzętu powstał model nazwany Dominion, który ujrzał światło dzienne w 2006 roku.

10 rocznicę tego wydarzenia, Jackson postanowił uczcić nową wersją instrumentu noszącą długą nazwę - Jackson USA Signature Limited Edition Mark Morton 10th Anniversary Dominion. "To wyjątkowa gitara i mam szczerą nadzieję, że gdy tylko podłączycie ją do wzmacniacza poczujecie serce i duszę, które zostały włożone w jej tworzenie" - powiedział Mark Morton.

Model Mark Morton 10th Anniversary Dominion o menzurze 24,75" posiada mahoniowy korpus typu chambered z topem z pięknego, pikowanego klonu i jednowarstwowym białym bindingiem. Mahoniowy gryf, wykończony ręcznie kładzionym lakierem uretanowym, połączono z korpusem metodą through-body i wyposażono w grafitowy pręt wzmacniający. Hebanowa podstrunnica o zmiennym promieniu (12"-16") posiada 22 progi typu medium jumbo i znaczniki pozycji typu 'oko rekina'. Całość wieńczy zaprojektowana przez Mortona główka z trzema kluczami Sperzela po obu stronach.

Instrument wyposażono w złocone sygnowane humbuckery DiMarzio Mark Morton, dwupozycyjny switch, trzypozycyjny przełącznik przetworników i regulatory 2xVolume i 2xTone.    

Gitara dostępna jest w wykończeniu Violin Brown i ozdobiona logo Land of God i Jacksona. Wyposażenie dodatkowe stanowi m.in. customowy futerał, certyfikat autentyczności, list od Marka Mortona, pasek Levy i struny Mark Morton Dunlop.

http://www.jacksonguitars.com