Autoryzowana biografia The Beatles wkrótce w księgarniach

Newsy
Autoryzowana biografia The Beatles wkrótce w księgarniach

W kwietniu ukaże się, nakładem Wydawnictwa SQN, wznowienie "The Beatles" - jedynej autoryzowanej biografii słynnej czwórki z Liverpoolu autorstwa Huntera Daviesa.

"The Beatles" pojawi się na księgarnianych półkach 18 kwietnia 2018 (I wyd. 2013). Opiekę merytoryczną nad wydaniem sprawował Piotr Metz.

Na rynku literackim pojawiło się dotychczas kilka pozycji traktujących o życiu najsłynniejszego zespołu muzycznego wszech czasów, ale tylko ta książka może pochwalić się statusem „tej” oficjalnej. W latach 1967–1968 Hunter Davies spędził osiemnaście miesięcy z Beatlesami, którzy wówczas definiowali gusta nowej generacji i tworzyli podstawy współczesnej muzyki popularnej. Jako ich jedyny autoryzowany biograf miał nieograniczony dostęp nie tylko do Johna, Paula, George’a i Ringo, ale również do ich przyjaciół, rodzin i znajomych. Podczas współpracy z zespołem i jego otoczeniem zebrał pokaźne bogactwo materiałów – często intymnych i odsłaniających nieznane fakty. To czyni z niniejszej książki biografię-matkę, na której pozostali biografowie opierają swoje własne teksty.

"The Beatles" to rzetelne i kompletne dzieło, które aktualizuje historię członków zespołu o informacje na temat ich solowych karier i życia prywatnego. Dzięki archiwaliom autora i samych Beatlesów książka ta rzuca zupełnie nowe światło na legendę gigantów rock and rolla.

Polskie tłumaczenie biografii zostało dokonane z ostatniego wydania oryginalnego z 2009 roku.

www.wsqn.pl